Yapı Kredi bomontiada Aralık ayı ile birlikte, bir yıl boyunca sürecek yeni bir klasik konser serisini hayata geçiriyor. Konserlerin ilki 24 Aralık saat 19:30’da, Türkiye’de oda müziğinin öne çıkan topluluklarından “Semplice Quartet” ile başlıyor.

Yapı Kredi bomontiada’nın klasik müzik temalı yeni konser serisi “Salı Klasikleri”,24 Aralık Salı günü başlıyor. “Semplice Quartet”in, Rembrandt’ın ünlü yağlıboya tablosundan esinlenen Claudius Civilis’in Komploları temalı konseri Yapı Kredi bomontiada 4.Kat’ta gerçekleştirilecek.

Klasik Konser Serisinde Seçkin Orkestralar

2009 yılından bu yana başarılı konser performansları ile uzun soluklu ve farklı bir topluluk olduğunu kanıtlayan “Semplice Quartet”, 2010 yılında Amerika’ya giderek Apple Hill Chamber Music Center’ın verdiği bursla “Young Artist” programı kapsamında, Lenny Matcznyski ile çalıştı ve konserler verdi. 2016 yılında Andante dergisinin Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde “Yılın Oda Müziği Grubu” ödülüne layık görülen Semplice Quartet, İstanbul Müzik Festivali ve Fransa’da Aix-en-Provence Festivali’nde konser verme şansı da buldu.

Her biri Türkiye’nin seçkin orkestralarının üyesi olmalarının yanı sıra, oda müziği kariyerlerini de özveriyle sürdürmekte olan Semplice Quartet üyeleri halen Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi Oda Müziği Bölüm Başkanı Prof. Johannes Meissl’ın öğrencileri olarak eğitimlerini sürdürmektedir.

İstanbul Erken Rezervasyon Fırsatları

En Güncel Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Klasik Konser Serisi: "Salı Klasikleri"

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds