İç Anadolu şehirleri olan Nevşehir, Sivas, Kayseri, Yozgat ve Kırşehir’de kültür sanat etkinlikleri tüm hızı ile devam ediyor.

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde 22 Şubat Cumartesi saat 19.30’da “Ölün bizi ayırana dek” adlı tiyatro oyunu sahnelenecek.

Konsepti Pucca’ya ait, senaryosunu Murat Dişli, Alper Atalan ve Zeki Enes Akkan’ın yazdığı oyunda, Hakan Yılmaz, Ebru Cündübeyoğlu ve Volkan Aktan sahnede olacak.

İki perdeden oluşan eserde, boşanmaya karar vermiş bir çiftin, bir gece önce kendileri için düzenlenen kutlama partisinde başlarına gelenler tiyatral bir dille anlatılıyor.

Oyundan elde edilecek gelirle  kentteki engelli yurttaşlar için tekerlekli sandalye alınacak.

Sivas

Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), “1919: Şafak” adlı oyunu sahneleyecek.

Asiye Demet Köse ile SDT Müdürü ve Bölge Sanat Yönetmeni Volkan Ateş Gündüz’ün kaleme alarak sahneye taşıdığı eserde, Samsun’dan başlayan ve Sivas Kongresi ile kararlılığa dönüşen, Türk milletinin manda ve himayeye karşı destansı dik duruşu anlatılıyor.

Oyun, bugün ve yarın 19.30’da, 22 Şubat Cumartesi ise 14.00 ve 19.30’da Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi’nde Sivaslı sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Kayseri

Kayseri’de 2. Abdülhamid Han’ı anlatan “Usta” adlı tiyatro oyunu sahnede olacak.

Sanatçı Ahmet Yenilmez tarafından yazılan ve yönetilen oyun, 22 Şubat’ta Gültepe Kültür Merkezi’nde saat 19.00’da ücretsiz olarak izlenebilecek.

“Harika Kanatlar” müzikali 26 Şubat’ta minik tiyatroseverlere keyifli anlar yaşatacak. Kayseri Kültür Merkezi’ndeki müzikal, saat 19.00’da başlayacak.

Nurseli İdiz, Nergis Kumbasar gibi oyuncuların yer aldığı “Etekler ve Pantolonlar” tiyatro oyunu da 26 Şubat’ta sahneye konulacak. Müzikli komedi türündeki oyun, Kadir Has Gösteri ve Sanat Merkezi’nde saat 20.00’den itibaren izlenebilecek.

Yozgat

Yozgat’ta “Lena, Leyla ve Diğerleri” adlı oyun tiyatroseverlerle buluşacak.

Sivas Devlet Tiyatrosu tarafından hazırlanan ve yönetmenliğini  Ayşen İnci’nin yaptığı oyun, 27 Şubat Perşembe günü saat 19.30’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda sahne alacak.

Kırşehir

Kırşehir’de, “Aziz Nesin Vapuru” adlı oyun sahnelenecek.

Aziz Nesin’in eserinden uyarlanan oyun Ercan Tulunay’ın yönetmenliğinde , 22 Şubat’ta Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde saat 19.00’da seyirci ile buluşacak. Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından ücretsiz sahnelenecek eserde, insanların türlü hallerine ışık tutuluyor.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde, 23 Şubat Pazar saat 14.00’de “Kaba Korsan ve Hazine Adası” isimli çocuk tiyatrosu sahneye konulacak. Ücretsiz olarak izlenebilecek oyunun yazar ve yönetmenliği Ercan Tulunay imzasını taşımaktadır.

Sivas Otelleri

İzmir’de Haftanın Kültür Sanat Programı

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İç Anadolu'da haftanın kültür sanat programı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds