Hürriyet’in deneyimli seyahat editörü Serkan Ocak’ın, gezi yazılarını derlediği ‘Gezeceğin Varsa Göreceğin de Var’ kitabının lansmanı Sortie’de gerçekleşti.

Davet, Ocak’a ilham veren şehir hikâyeleriyle renklendi. Gezginler, davete katılım gösterdi.

‘Gezeceğin Varsa Göreceğin de Var’ adlı kitabın yazarı Serkan Ocak’ın ev sahibi olduğu davet önceki gün Sortie’de düzenlendi. Ocak’ın seyahat deneyimlerini aktardığı kitabın renkli davetine Sahrap Soysal, Tiraje Erginer Önder, Çağlayan Kent, Atilla Atasoy, Eylem Yıldız, Zeynep Zor, Razan Aykaç gibi isimler katıldı. Serkan Ocak kitabını da imzaladığı davette misafirler, keşif hikâyelerini yazarın aktardığı anekdotlarla dinledi.

Gezginler Gözlemlerini Paylaştı

İlkokul çağlarından bu yana seyahate olan merakını profesyonel hayatına da taşıyan Ocak, kitabında dünyanın pek çok ülkesine olan yolculuklarını anlatıyor. Kitap; Afrika’nın nesli tükenmek üzere olan dağ gorillerinden, Küba’nın sosyolojik gözlemlerine kadar; büyük üstat Wolfgang Mozart’ın ezgileri eksik olmayan Viyana’dan; göz alıcı, bir o kadar da tehlikeli İsviçre Alp’lerinden göle yapılan bungee jumping’e kadar macera dolu yolculuk hikayelerine uzanıyor. ‘Gezeceğin Varsa Göreceğin de Var’ hem okutan hem de görselleri aracılığıyla yaşanmış muazzam anıları okura tekrar tekrar yaşatan başucu kitabı niteliğinde.

#BuTatilde Öneri: British Airways tarihinin ilk grevi ile karşı karşıya

Seyahatin son yıllarda bir varoluş ve keşif hikâyesi olarak daha geniş kitleleri ilgilendirdiğine değinen Ocak, “Sınırların kalktığı günümüzde yeni yerler görmek ve keşfetmek artık daha büyük anlamlar taşıyor. Kitapta okura, renkli, heyecanlı, tarih ve doğayı da içine alan bir çerçevede, başka dünyaların kapılarını aralamayı hedefledim. Umarım okuyucular da bu heyecanı hisseder” dedi.

Dünyayı yeniden keşfetmeye, anlamlandırmaya ve tecrübe meraklarını taze tutmak isteyen okurların seveceği ‘Gezeceğin Varsa Göreceğin de Var’ sırasıyla; Ruanda, Küba, Dominik, Kırgızistan, İsviçre, İtalya, Fransa, Maldivler, Karadağ, Hindistan, Kenya, Avusturya, Norveç, Yunanistan, Finlandiya gibi ülke ve bölgeleri içeriyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gezginler Kitap Lansmanında Buluştu

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds