Online müzeler, COVID-19 nedeniyle #EvdeKal dediğimiz bugünlerde bizlere ilaç gibi gelecek.

Coronavirüs (COVID-19) nedeniyle hepimiz bir şekilde evlerimize kapandık. Karamsar olmak ve sürekli can sıkıntısına isyan etmek yerine işten güçten uzaklaştığımız, belki de uzun bir zaman sonra kendimizle, sevdiklerimizle baş başa kalabildiğimiz şu süreci verimli bir şekilde geçirmek bizim elimizde. Evde daha iyi vakit geçirmemiz için pek çok kurum ya da benzer oluşum elini taşın altına sokmuş durumda.

Dünyanın en önemli müzeleri, sanal müze hizmetini bugünlere özel olarak aktif etmiş durumda. Ücretsiz olarak bu seçkin müzeleri, sadece bir tıkla, ücretsiz olarak gezebilir ve boş zamanlarınıza değer katabilirsiniz. Arkanıza yaslanın ve 360 derecelik online müze turlarının keyfini çıkarmaya başlayın. İşte bizden beş harika öneri!

Evden Gezilebilecek 5 Online Müze

The Dali Theatre-Museum – İspanya

The Dali Theatre

Resim alanında geçtiğimiz yüzyıla damga vuran ustalardan biri olan Salvador Dali’nin sürreal eserlerine tanıklık etmek ister misiniz? İspanya’nın Katalonya isimli özerk bölgesinde bulunan bu çok özel müze, Dali’nin tüm eserlerini meraklıları ile buluşturuyor. Aynı zamanda müze içinde gezerken Dali’nin yaşamından kesitler sunan odalarla karşılaşmanız da mümkün.

The Dali Theatre

Sanatçıya ait mezar da bizzat burada yer alıyor. Bu ilginç deneyim için oturduğunuz yerden yönünüzü İspanya’ya doğru çevirin. İşte müzeyi gezmeniz için ihtiyacınız olan link:

www.salvador-dali.org 

Louvre Müzesi  – Fransa

Louvre Müzesi

İşte ücretsiz olarak gezebileceğiniz bir harika müze daha. Paris şehrinde yer alan ve ziyaretçi rekorlarını alt üst eden meşhur Louvre Müzesi’ni gezmek için Paris’e kadar gitmek zorunda olduğunuzu size kim söyledi? Evinizin konforundan bu harika müzeyi 360 derece dolaşabilirsiniz.

louvre müzesi

Cam piramit şeklinde olan bu çılgın müze, Corona virüs nedeniyle şu anda bomboş durumda. Louvre tematik olarak bir sanat müzesi olarak kabul görür. Müzeyi şu linki tıklayarak bölüm bölüm gezebilirsiniz.

www.youvisit.com/tour/louvremuseum

Zeugma Mozaik Müzesi

Zeugma Mozaik Müzesi 

Bilindiği üzere 2019 senesi Göbeklitepe Yılı olarak ilan edilmişti. Bu durum Gaziantep şehrindeki Zeugma Müzesi’nin popülerliğini bir anda müthiş şekilde artırdı. Dünyanın en kapsamlı mozaik müzeleri arasında gösterilen Zeugma Müzesi, gururumuz olmaya devam ediyor. Geçen sene Kültür ve  Sanat Büyük Ödülü ile taçlandırılan müze, kültürel mirasımızdan heyecan verici pek çok sürpriz sunuyor. Haydi, linki tıklayın ve geziye hemen başlayın.

http://zeugma.org.tr/sanaltur.aspx

Metropolitan Sanat Müzesi – ABD

Metropolitan Sanat Müzesi

New York’ta yer alan Metropolitan Sanat Müzesi, yaklaşık olarak iki milyon civarında sanat eserini teşhir eden görkemli bir müze. Müzenin sanal olarak gezilebilmesi ise böyle sıkıntılı günler için büyük bir nimet. Vincent van Gogh’tan Pollock’a dek pek çok önemli sanatçının eserlerine bu linkten kolayca ulaşabilirsiniz.

https://www.metmuseum.org/

Vatikan Müzesi – İtalya

Vatikan Müzesi

Katolik aleminin odak noktası olan Vatikan, dünya çapında meşhur bir müzeye sahiptir. Papalar tarafından  tarih boyunca biriktirilen yüzlerce sanat eseri ve heykel, buranın koleksiyonuna müthiş bir değer katar. Müze içinde toplama 54 galeri söz konusudur. Sistine Şapeli bunların en meşhurudur.

Vatikan Müzesi1

Diğer yandan Rönesans döneminin en önemli sanatçılarına ait eserler de Vatikan Müzesi’nde ziyaretçileri ile buluşturulur. Vatikan Müzesi’ni sanal olarak bile olsa gezebildiğimiz için çok şanslıyız. İşte müzeyi gezebileceğiniz o sihirli link:

www.museivaticani.va

İtalya Otelleri

Karantina Günlerinde İzlenebilecek Film Önerileri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden Gezilebilecek 5 Online Müze

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds