Bodrum Müzik Festivali, bu sene 22 ve 25 Ağustos tarihleri arasında 15. yılını kutlayacak. Bu özel senede müzik dünyasının en önemli yıldızlarını ağırlamaya hazırlanan etkinlikte dört gün boyunca Türk ve dünya çapında ünlü sanatçılar müzik tutkunlarına sonsuz bir eğlence sunacak.

2005 yılında Doğuş Grubu’nun önderliğinde günümüzde 15 seneye kadar ulaşacağı bir yola çıkan Bodrum Müzik Festivali, bugünlerde Bodrum’un adeta bir sanat rotası merkezine dönüşmesine önemli bir katkı sunan etkinliklerin birinde yine müzik keyfi sunacak. Dünyanın önemli müzik merkezlerinde konserler vererek hayranlarını kendilerine bağlayan yıldızlar, Türkiye’de çok önemli sanatseverler ve kariyerinin henüz başında olan yetenekler, festival ile kendilerini gösterme fırsatı bulacak.

Bodrum Müzik Festivali, Sanat Danışmanlığını Tuğçe Tez’in üstlendiği etkinliklerle birlikte 15 yıl içerisinde önemli bir takipçi kitlesi oluşturmayı başardı. Günümüzde Bodrum Müzik Festivali denildiği zaman, akla farklı sanat disiplinlerini ustaca harmanlamayı başarmış ve bu başarıyı Bodrum’daki sanat tutkunlarını ulaştıran bir kitle geliyor.

Bu yıl 15. kez gerçekleştirilecek olan etkinlikte açılış konserini Fazıl Say verecek. Say’a, kariyerinde hızlı bir yükseliş döneminde olan şef Nil Venditti eşliğindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşlik edecek.

Dört gün boyunca Fazıl Say, Pablo Ferrandez, Ksenija Sidorova, Karsu, Elvin Hoxha Ganiyev, Sara Ferrandez, Vassilis Varvaresos, Kerem Tunçer, Umut Sağlam, Orkun Pala, Faruk Kalaycı, Korhan Futacı, Francesco Tristano, Zeynep Özsuca, Mert Fırat ve Jess Gillam gibi sanatçıları ağırlayacak olan festival, aynı zamanda Olten Filarmoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası ve tango yorumları ile meşhur olan ünlü armonika grubu Svang gibi mühim topluluklara da ev sahipliği yapmış olacak.

Gençlere Destek Veren Festival

Geçtiğimiz 14 sene içerisinde gerçekleştiği gibi, Bodrum Müzik Festivali bu sene de profesyonel hayattaki ilk adımlarını atmakta bulunan genç sanatçılar Sabah Konserleri düzenleyecek. Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın genç topluluk üyeleri, sabahın ilk saatlerinde verecekleri konserler ile hem umut hem de heyecanlarını sanat tutkunları ile paylaşmış olacak.

Günbatımı Konserleri ise, uluslararası kariyerlere sahip olan sanatçıların önemli işbirlikleri ile şenlenecek. Bu sene ilk defa işbirliği yapma kararı alınan Zai Bodrum’da 25 Ağustos, Pazar akşamı saat 20.30’da dünyaca ünlü akordeon virtüözü Ksenija Sidorova ve oyuncu Mert Fırat, tarihi derinden etkilemiş Rus edebiyatı üzerine farklı yorumlarla beraber tadı damağınızda kalacak disiplinler arası bir projede buluşacak.

Akşam Konserleri, 14 senede olduğu gibi 15. yıla özel olacak yıldız yağmurlarına sahne olacak. Fazıl Say’a eşlik edecek olan Nil Venditti yönetimindeki Bilkent Senfonisi’nin sonrasında orkestra bu defa İbrahim Yazıcı yönetimindeki, Say’ın Umut Senfonisi’nin Türkiye’deki ilk seslendirilişini gerçekleştirmiş olacak.

Akşam Konserleri’nde Tango Programı

Akşam Konserleri’nde tangoya adanmış bir program da sanat tutkunlarına keyif verecek. Finlandiya’nın ünlü bir armonika topluluğu olan Svang, Ksenija Sidorova ve Olten Filarmoni, sanatseverlere unutulması güç bir akşamı yaşatacak. Bu sene Akşam Konserleri’ndeki sürprizler ise yine misafirleri coşturacak. Caz sahnelerinin bilinen, dünyaca ünlü isimlerinden biri olan Karsu, Olten Filarmoni ile birlikte çok konuşulacak bir sahne performansı gösterecek.

Günlerini müzikle geçirmek, günü müzikle uğurlamak isteyen müzik tutkunları için Bodrum Müzik Festivali olağanüstü fırsatlar ve müthiş bir atmosfer sunuyor. Farklı eğilimlerin, farklı dönemlerin ve farklı tarzların sanat amaçlı olarak bir araya geleceği etkinlikte müthiş bir 4 gün yaşamak adına festivale katılmak, gelirlerin bağışlanacağı bir etkinlikte boy göstermek unutulmaz bir deneyim yaşamak adına güzel bir referans olacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Arda Çağatay Genç
1995 doğumlu, doğma büyüme İstanbullu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra, BuTatilde.com'da Genel Yayın Yönetmenliği yapıyor.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bodrum Müzik Festivali 15. Yaşını Kutlayacak

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds