23 Nisan 2020, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yüzüncü yılıdır. Coşkuyla geçirilecek, güzel bir 23 Nisan maalesef bu yıl yaşanamayacak…

Peki herkesin evlerinde olduğu bu 23 Nisan’da, ailecek müzeye gitmeye ne dersiniz? İnternet aracılığıyla birçok müzeyi sanal olarak gezerek, güzelce vakit geçirebileceksiniz. Sanal müze turları için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. 360 derece hareket edebileceğiniz bu turlardan çokça keyif alacaksınız.

Gelin çocuklarınızla keyif alarak gezebileceğiniz bu on sanal müzeye birlikte göz atalım.

23 Nisan’da Yapılabilecek 10 Sanal Tur

  1. TÜBİTAK Konya Bilim Merkezi / Konya

İmages TUBITAK Konya e1587578641245

TÜBİTAK desteği ile kurulan ilk bilim müzesi Konya’da yer alır. Bu müzenin amacı çocukları ve gençleri bilime özendirmektir. Bu müzeyi sanal tur ile gezmeniz mümkündür. Bu tur sırasında bilim insanları, evren, dünya, vücudumuz, atıklar, atölyeler, laboratuvarlar, astrosanat atölyesi ve bilim çocuk kütüphanesi alanlarını gezebilirsiniz.

TÜBİTAK Bilim Merkezi Sanal Turu

  1. Oyuncak Müzesi / İstanbul

İmages Oyuncak Muzesi e1587578658987

 Çocuklarınızla, her gün bir saatinizi ayırarak sanal müzeleri gezebilir ve birlikte geçiren bu zamanda tarih, bilim, sanat merakını uyandırabilir, müze gezmeyi çocuğunuza sevdirebilirsiniz.

Bir çocuğun görüpte sevemeyeceği en son müze herhande Oyuncak Müzesi olur. Çok önemli tarihi markaların üretimini yaptığı, bir çoğu ünlü insanlara ait, geçmişten günümüze ulaşmış oyuncakların yer aldığı bu müzeyi çocuğunuzla gezmeye doyamayacağınıza eminiz. Oyuncak tarihine tuttuğu ışık ile bu müze çok önemli bir değerdir. Müzenin her köşesinin görülmesini sağlayan güzel bir sanal tura sahip bu müzeyi, tekrar tekrar gezmek isteyeceksiniz.

Oyuncak Müzesi Sanal Turu

  1. Rahmi Koç Müzesi / İstanbul

İmages 2019 01 14@09 52 58 678 shutterstock 627620420 e1587578679957

23 Nisan’da yapacağınız Rahmi Koç Sanal Müze turu ile koleksiyonuna her yıl yeni ürünler katılan bu müzede iletişim, endüstri, ulaşım ve sanayi alanlarında yaşanan tarihi bir gelişime şahit olacaksınız. Çocuklarınızın teknolojinin eski hallerine ne kadar şaşırdığına inanamayacaksınız.

Rahmi Koç Müzesi Sanal Turu

  1. Ayasofya Müzesi / İstanbul

Ayasofya birçok insanın hayran olduğu bir eserdir. 532- 537 yılları arasında tamamlanan ve kilise olarak hizmet veren bu müze, İmparator Justinianus’un emriyle yaptırılmıştır. İstanbul’un fethi sonrasında camii olarak kullanılmıştır. 1935 yılında müzeye çevrilen bu tarihi geçmişiyle ve mimarisiyle akıllara kazınan Ayasofya’yı gezme fırsatını, bu süreçte değerlendirmelisiniz.

Ayasofya Müzesi Sanal Turu

  1. Göbeklitepe / Şanlıurfa

İmages Gobeklitepe

Dünya tarihinin kalbi burada atmaktadır. Göbeklitepe bilinen en eski yerleşim yerlerinden biri olarak günümüze damga vurmuştur. UNESCO Dünya Kültürel Miras Listesi’nde yer alan Göbeklitepe’de, ilk kazı çalışmaları 1995 yılında başlamıştır. İnsanlık tarihinde devrim niteliğinde bilgiler taşıyan bu eserin gizemini ve geçmişten getirdiği bilgileri çocuğunuzla paylaşarak sanal turunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Göbeklitepe Sanal Tur

  1. Miniatürk / İstanbul

İmages Miniaturk e1587578705293

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Hizmetleri tarafından, 2003 yılında hizmete giren bu müzeyi gezdikten sonra, çocuklarınızla herhangi büyük bir eşyanın küçüğünü yapabilirsiniz. Çünkü bu müze de tarihi birçok yapı orjinaline bağlı kalarak, orantılı bir şekilde küçültülmüş olarak sergilenmektedir. Bu müzede var olan yapılar üç gruba ayrılır: anadolu eserleri, İstanbul eserleri ve yurtdışı eserleri. 

Miniatürk Sanal Turu

  1. Anadolu Medeniyetleri Müzesi / Ankara

İmages Anadolu medeniyetleri muzesi

Anadolu medeniyetlerinden kalan birçok eserin sergilendiği bu müze, içerisinde kocaman bir anadolu tarihi barındırmaktadır.  Avrupa’da 1997 yılında yılın müzesi seçilmiştir. Müzede; Paleolitik Çağ, Asur Ticaret Kolonileri Çağı, Eski Hitit ve Hitit İmparatorluk Çağı, Kalkolitik Çağ, Urartu Krallığı, Eski Tunç Çağı, Frig Krallığı, Geç Hitit Krallığı eserleri kronolojik olarak sergilenmektedir.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi Sanal Turu

  1. Doğa Tarih Müzesi / İngiltere

 Bu müze, İngiltere’nin en büyük müzelerinden biridir. Birçok canlı türünün sergilendiği bu müzede, her ürünü tek tek inceleyebilme ve bilgi edinme şansına sahipsiniz. Çocuğunuzla birçok canlı türünü keşfetme şansını elde edeceğiniz bu müzeyi gezmeden sanal turunuzu bitirmemelisiniz.

Doğa Tarih Müzesi Sanal Turu

  1. Louvre Müzesi / Fransa

Louvre Müzesi

 Cam bir piramit şeklinde tasarlanan bu müzede ki en önemli eser Leonardo Da Vinci’nin ünlü tablosu Mona Lisa’nın burada sergilenmesidir. Her yıl milyonlarca insanın ziyarete geldiği bu müzeyi çocuklarınızla evinizde gezip, sanat sevgisi aşılayabilirsiniz.

Louvre Müzesi Sanal Turu

  1. Keops Piramidi, Mısır

 Dünya’nın Yedi Harikası arasında yer alan ve en büyük piramit olan Keops Piramidi’nin, 4500 yıl önce inşa edildiği düşünülmektedir. Bu piramit, Firavun Khufu için yaptırılmış bir anıt mezardır. Piramitleri yakından ve uzaktan görmenizi sağlayan sanal tur ile farklı bir coğrafyada, gizemli bir tura çıkabilirsiniz. Bu gezinti sonrası çocuklarınızla piramit yapmaya çalışırsınız belki?

Keops Piramidi Sanal Müze Turu

Online Gezi Yapabileceğiniz 5 Sanal Müze


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

23 Nisan'da Çocuklarınız ile Gezebileceğiniz 10 Sanal Müze

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds