Kruvaziyer turizmi, son yıllarda etkisinin kaybolduğu düşünülse de 2019 yılıyla birlikte eski şöhretine kavuşmaya yaklaştı. 2019’un ilk 5 ayında toplamda 40 gemiyi ağırlayarak eski günlerine dönüş yapan Türkiye’de en fazla kruvaziyeri ağırlayan yer olan Kuşadası Ege Port Limanı, kalan aylarda da iyi rakamlar bekliyor.

Kruvaziyer turizmi, 2019 yılı itibariyle sayı anlamında Türkiye’de eski günlerine geri dönüş yapmayı başardı. Geçtiğimiz sene 34 kruvaziyeri ağırlayan Kuşadası Ege Port Limanı, 2019’un sadece ilk 5 ayında tam 40 gemiyi konuk etti. Kuşadası’ndaki 40 kruvaziyeri Marmaris 6, Bodrum ve Dikili ise birer kruvaziyer ile takip etti.

Sene sonuna kadar toplamda 198 gemi ve bununla birlikte 185 bin yolcunun, Kuşadası’na ayak basması bekleniyor.

Hedef 3 Milyon

2020 yılında gerçekleşecek olan turlar açısından rezervasyonların son derece iyi rakamlarda seyrettiğini belirten Ege Port Limanı Genel Müdürü Aziz Güngör, önümüzdeki sene 300 gemi ve 350 bin turist beklentisi içerisinde olduklarını açıkladı. 2015 yılında yaklaşık 3 milyon turistin kruvaziyer ile geldiğini hatırlatan Güngör, son yıllarda bu rakamın düştüğünü söylerken 2019 yılı itibariyle tekrardan eski şaşalı günlerine geri dönüş sinyali verdiğinin de altını çizdi. Önümüzdeki iki sene, Türkiye’ye 3 milyon gemi yolcusunun ayak basması bekleniyor.

İlçe Esnafı Memnun

Kruvaziyer turizminin eski günlerine geri dönüş sinyali vermesinden dolayı esnaf da son derece mutlu durumda. Gemi artışıyla esnaf kazancının paralel olarak doğru bir denklemde seyrettiğini belirten esnaflar, zor geçen süreçlerde büyük mücadeleler verdiklerini, umutlarını kaybetmediklerini ve 2019 yılının kendileri adına güzel bir mesaj olduğunu belirtti.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kruvaziyer Turizmi Eski Günlerine Dönmenin Mutluluğunu Yaşıyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları