Kadıköy’ün ilk uluslararası festivali olan “KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali”, Kadıköy Belediyesi önderliğinde hayata geçiyor. Sanat etkinlikleri başta olmak üzere farklı disiplinleri bir araya getirecek olan festival, İstanbul’un en uğrak adreslerinden biri olan Kadıköy’e yeni bir soluk katacak.

22 Temmuz 2019’da “Yıldızlar Altında Sinema” ile başlayacak festival, film, sahaf, çizgi ve caz festivallerini bir araya getirecek.

Orkestra ile Sinema Keyfi

KADFEST

KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali kapsamında Yıldızlar Altında Sinema Haftası’nda Kadıköy Belediyesi Sinematek/ Sinema Evi, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek. 22 Temmuz’da, sinemanın unutulmaz Şarlo’su olan Charlie Chaplin’in ilk uzun metrajlı sessiz filmi Yumurcak, açık havada orkestra müziği eşliğinde gösterime girecek. Orçun Orçunsel yönetimindeki Avrasya Filarmoni Orkestrası’nın gerçekleştireceği müzikal ile beraber Chaplin’in kendi bestesi olan görkemli müzik eşliğinde izlenecek. Tunuslu Selma Baccar ise, etkinliğin onur konuğu olarak katılım gösterecek.

7 Gece, 7 Film

22 ve 28 Temmuz tarihleri arasında Kalamış Park’ında kurulacak olan dev perdede 7 günde 7 film yayınlanacak. 7 farklı ülkenin önemli eserlerinin sergileneceği perdede farklı coğrafyaların farklı ve ilham veren hikayeleri yer alacak. Chaplin’in filmi Yumurcak’ın yanı sıra İtalyan sinemasından “Cennet Sineması”, Arjantin sinemasından “Tangolar ve Gardel’in Sürgünü”, Fransa’dan “Cherbourg Şemsiyeleri”, Çin’den “Aşk Zamanı”, Tunus’tan “Kadınlar Koğuşu” ve Türkiye’den “Zengin Mutfağı” filmleri gösterimde olacak.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı festival ile ilgili olarak “Herkesi KADFEST’e davet ediyorum. 2019 yazı, hayata geçen KADFEST ile Kadıköy’ü festival merkezi haline getirecek. Belediye başkanlığı görevine başlarken Kadıköy’ün değerlerini öne çıkarma ve değerleri sahiplenme sözü verdik. Bu anlamda, kent kimliğine ve Kadıköy’e yakışır daha görkemli etkinliklere de yer vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

22 ve 27 Ağustos tarihleri arasında ise KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali “Çizgi ve Sahaf Günleri” ile devam edecek. Kitap koleksiyonerleri, karikatür yayıncıları ve sanatçıların katılım göstereceği festivalde Avusturya’nın ünlü Kunst Karikatür Müzesi yöneticisi Gottfried Gusenbauer, gazeteci Didier Pasamonik ve kartpostal koleksiyoncusu Sarkis Karamanuk gibi önemli sanatçılar da yer alacak. Söyleşilerin de dahil olduğu festivalde ikinci el kitap tutkunları ve koleksiyonerler için de mezatlar düzenleniyor. Festival alanında müzik dinletileri de eğlenceli bir yaz için güzel alternatiflerden biri olacak.

Caz Günleri ile Festival Bitişi

KADFEST

KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali, 25-28 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan caz günleri etkinliği ile sona erecek. Berlin Caz Orkestrası JayJayBeCe ile Kalamış Parkı’nda yapılacak olan açılışın ardından 4 gün boyunca Yeldeğirmeni Sanat Merkezi ve Kalamış Parkı’nda çeşitli gruplar konserlerde yer alacak. Caz günleri, TRT İstanbul Radyosu Hafif Müzik ve Caz Orkestrası ile Kerem Görsev konseri ile konuklarına veda edecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
1
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali Başlıyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları