İstanbul’un son beş yılın en yüksek yabancı ziyaretçi sayısına ulaşmasından duydukları mutluluğu dile getiren Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, bu gelişmenin şehir otelciliğini açısından büyük avantaj olduğuna dikkat çekti. Akçakaya, İstanbul’da turizm sektörünün rekorunun heyecan yarattığını aktardı.

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından paylaşılan rapor, İstanbul’un ilk beş ayda 5.5 milyona yakın turisti misafir ederek son beş yıl içinde en yüksek yabancı ziyaretçi sayısına ulaştığını gözler önüne serdi. İstanbul’un sahip olduğu turizm potansiyelini kanıtlan bir diğer gösterge ise İstanbul’u en çok ziyaret edenlerin üç farklı kıta ülkesinden gelmesi.

Şehir otelciliğinin en önemli merkezlerinden biri olan İstanbul’un ilk beş ayda ulaştığı bu sayı, yılın geri kalanı için turizm sektörünü heyecanlandırmaya yetti. Değerlendirmesinde, “Bu rekor şehir otelciliğini tanıtmamız için kaçırılmaması gereken bir fırsat”diye konuşan Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, raporda paylaşılan istatistiklerin turizm sektörü için sevindirici bir gelişme olduğunu belirtti. Bu rekorun Türk ekonomisine büyük bir katkı sağlayacağını ekleyen Akçakaya şu sözlerle devam etti: “ Son yıllarda İstanbul’un artarak devam eden turizm potansiyelinin, bu sene rekor seviyeye ulaştığını görüyoruz. Bu, İstanbul’da öncülerinden biri olduğumuz şehir otelciliğini yabancı misafirlerimize tanıtmak için kaçırılmaması gereken bir fırsat. İstanbul’da Avrupa ve Anadolu yakasında bulunan dört farklı otelimizle yabancı misafirlerimizi geleneksel Dedeman misafirperverliğimizle ağırlıyoruz.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul'da Turizm Sektörünün Rekoru Heyecan Yarattı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları