Yeni İstanbul Havalimanı, 42 aylık yapılış sürecinin ardından yerli ve yabancı ziyaretçilerin hizmetine girdi. İGA, yeni havalimanının yapılış hikayesini derleyerek “Hayaldi Gerçek Oldu” kitabını yayınladı.

Yeni İstanbul Havalimanı, 42 aylık emeğin ardından hizmete girdi. Yeni havalimanı kadar titiz şekilde yürütülen çalışma ile birlikte, İGA da havacılık sektörüne adeta bir kaynak olacak olan “Hayaldi Gerçek Oldu” kitabını yayınladı.

Okuyucu ile buluşan kitap, İstanbul Havalimanı’nın başlangıçtan sonuca kadar tüm sürecini anlatıyor. Limanın inşa ve yapılış sürecine yakından tanıklık eden, katkı sağlayan birçok kişinin de anlatımlarının bulunduğu kitap, inşaat sürecindeki yerin her detayını anlatıyor.

Tüm sürecin tek bir çırpıda anlatıldığı kitapta havalimanının ihale süreçleri, çevre ve sürdürülebilirlik çalışmaları, inşaat alanındaki hikayeler, teknolojik yöntemler, özel sistemler ve perde arkasındaki tüm gelişmeler okuyucu ile buluşuyor.

Havacılık sektörüne adeta bir kaynak niteliğindeki kitap, e-kitap olarak da paylaşıldı. İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki dilde okuyucuların karşısına çıkan eser, fotoğraf kareleri ile de zenginleştirildi. Faruk Şüyün’ün editörlüğünü yaptığı kitap, havalimanının yapım sürecindeki yönetici, mühendis ve mimarları da hikayelere dahil ederek okuyucuları uzun bir yolculuğa çıkartmaya davet ediyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Havalimanı'nın Kitabı Çıktı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları