Türkiye’nin son yıllarda Hint düğünlerinden aldığı pay sürekli artış gösteriyor. 2020 yılında 30 büyük Hint düğünü yapması beklenen Türkiye’de Bodrum ve Antalya, ölü sezonları bu önemli etkinlik ile doldurmayı başarıyor.

Birçok farklı turizm seferberliğini bir arada yürüten Türkiye, önemli etkinlikler ile pastadaki payını arttırmayı sürdürüyor. Sadece deniz, kum ve güneş üçgenine bağlı kalmak istemeyen turizmciler, dünyada da gelişim gösteren farklılıkları ülkemize getirmek için yoğun çaba harcıyor. Kültür ve sanat, spor, kongre turizmi gibi alanlarda da kendine yer açmaya devam eden Türkiye, bu bağlamda Hint düğünlerinden de önemli bir pay almaya devam ediyor.

Günümüzde yıllık 10 milyar Euro’luk pazara sahip olan Hint düğünlerinden 10 milyon Euro almayı başaran Türkiye, 2020 yılında bu geliri yükseltmek için çalışmalarına devam ediyor. Hint düğün pazarının Bodrum, Antalya ve İstanbul’da yükselişe devam edeceğinin altı çizilirken, gelen misafirler ile de pastadaki payın arttığı görülüyor.

Inventum Global’in Kurucu Ortağı Bünyat Özpak, konuyla ilgili olarak “Eylül, Ekim ve Kasım aylarında İstanbul, Antalya ve Bodrum’da önemli düğün hareketleri olacak. Sadece bu aylarda Bodrum’da 4 büyük düğün gerçekleşecek. Hindistan’dan Türkiye’ye Nisan 2020’ye kadar devam edecek olan düzenli charter seferlerine başlayacağız. Bu, toplantı ve düğün anlamında ülkeye daha fazla yabancı ziyaretçinin ayak basması demek. Türk bayraklı bir charter havayolu şirketi ile tanıyacağımız bu fırsat için ciddi bir yatırım yaptık” dedi.

Hintli aileler, düğüne katılım göstermek için ayak bastıkları ülkede minimum 300 konuğunu ağırlıyor. 1000’e kadar çıkan bu sayı, harcamalar hesaba katıldığı zaman ülke turizmine büyük  bir katkı sağlıyor. Paket fiyat düğünler 500 bin dolardan başlıyor, sınırsız olacak şekilde artış gösterebiliyor. Bu nedenle Hint düğün pazarının Türkiye’de etkin bir şekilde varlığını sürdürmesi büyük bir pasta payı almasına olanak tanıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hint Düğünleri Turizme Katkı Sağlıyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları