Ürgüp’ün Yunak Mahallesi’nde yer alan otelde konaklayan müşterilerin, doğal kayalığın üzerine çıkıp Kapadokya’yı görmeleri fikriyle yaptırılan asansör son günlerde sosyal medyada büyük tepki çekiyor. Sosyal medyaya düşmesiyle birlikte günden güne artan tepkiler üzerine, otelin sahibi Ersol Özsoy bir açıklama yaptı.

Türkiye’nin önemli noktalarından biri olan Ürgüp’te, bu hafta içerisinde sosyal medyaya düşen görüntü büyük bir hareketliliğe neden oldu. Yunak Mahallesi’nde yer alan bir otelin yaptırmış olduğu asansör, doğallığı bozduğu gerekçesiyle vatandaşlar tarafından tepki gördü. Gelen tepkilerin sürekli artması üzerine otelin sahibi Ersol Özsoy, konuyla alakalı açıklamalarda bulundu.

“2012 Yılında Onaylandı”

Asansörün 2012 yılında Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylandığını belirten Özsoy, 2 yıl önce inşa edilen yapının faaliyete geçtiğini söyledi.

Asansör kulesinin doğaya uygun olmadığının farkında olduklarının altını çizen otel sahibi “Asansörün değiştirilmesi için koruma kuruluna başvurduk. Yeni yapıyı ve çizimleri mimarlarımız verdi. Burada çekilmiş olan bir fotoğraf, sosyal medyaya düşünce gündem oldu” dedi.

Yaşanan olaylar ve tepkiler üzerine projeyi durdurma kararı aldıklarını belirten Özsoy, planlama içerisinde olan yatırımlarının da faaliyete geçmeyeceğini duyurmuş oldu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ürgüp'teki Skandal Asansör Değişecek

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds