Ucuz konaklama, masraf itibariyle büyük bir öneme sahiptir. Tatil yapmak için verilen yol ücretleri ve konaklama ücretleri insanların tatil bütçelerinde önemli derecede bir gider oluşturmaktadır.

Günümüzün ekonomik koşullarını da göz önüne aldığımızda, bu giderlerin tatil bütçesinin içerisinde en az maliyete sahip olması, her tatilci için gerekli hale gelmiştir. Özellikle önemli zaman ve olaylarda, yurtdışı gezilerinde konaklama giderleri epey bir artış gözükmektedir. Ucuz Konaklama İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı yazımızda, tatil yaparken konaklama ücretini nasıl daha aza çekebilirsiniz sorusunun bilgisine yer vereceğiz.

Ucuz Konaklama İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araştırma Yapmak Ucuza Konaklamada Önemlidir

İmages arastirma 1 e1588965997375

Tatil güzergahınız ve tatil tarihiniz belli olduğu andan itibaren konaklama alternatifleri için araştırma yapmaya başlamanız çok önemlidir. Gideceğiniz yere göre otel dağılımı, gideceğiniz yerin otellere yakınlığı, otelin sunduğu hizmetler, otellerle ilgili ziyaretçi yorumları ve otelin fiyatları iyice araştırılmalıdır. Tüm alternatiflere göz atılarak, size en uygun ve ucuz konaklamayı bu şekilde bulabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları Konaklamada En Ucuz ve En İyi Tercihi Yapmanızı Sağlar

İmages geri bildirim e1588966014177

Günümüzde birçok insan tatil için gerekli unsurlara az para ödeyerek daha çok tatil için seçtiği yeri gezmeye para harmak ister. Masrafları azaltarak daha güzel bir gezi gerçekleştirmek ve hatta ucuza konaklayarak başka gezilere bütçe ayırmak, her insan için daha cazip olmaktadır. Sizde böyle düşünerek, ucuza konaklamak için kendinizi tek bir alternatifle sınırlandırmamalısınız. Unutmayın, hiç kimse otelde kalmak için tatil yapmak istemez. Bu yüzden tüm alternatiflere göz atarak ve kullanıcı yorumlarına dikkat ederek seçim yapmak size, bütçenize en uygun tatil imkanını sağlayacaktır.

Bu konuda yapmamanız gereken birşey ise şudur: Konaklamayı düşündüğünüz otelin sitesinden yorumlara bakmak. Unutmayın, hiçbir yer kendini olumsuz etkileyecek ve kötü gösterecek yorumları, kendi sayfalarına yazmaz. Bu sebeple, kullanıcı yorumlarını seyahat sitelerinden takip etmek ve değerlendirmenizi ona göre yapmak yararınıza olacaktır. Kullanıcı yorumları sayesinde konaklama kriterinize en uygun ve ucuz oteli bulabilirsiniz.

Tur Firmalarından Alınan Otel Rezervasyonları En Ucuz Konaklama Seçeneği Olmayabilir

 

Konaklayacağınız yeri tur firmaları aracılığı ile almanız, bir otele gidip, bir oda istemenizden daha ucuza mal olabilir. Lakin bunun en ucuz konaklama yöntemi olduğunu söylemek epey güç olacaktır ve oda alacağınız tur firmaları gideceğiniz otel hakkında genellikle kaç yıldızlı olduğu dışında önemli başka bilgilere sahip değillerdir. Ama bir turizm şirketi ile tur gerçekleştirecekseniz, ulaşımın dahil olduğu durumlar mutlaka değerlendirilmelidir. Gideceğiniz yerin otel fiyatı, turla daha fazla olsa dahi ulaşım ücretleri ile karşılaştırıldığında daha fazla maliyete sebep olabilir. Ulaşım dahil fırsatlar yakalarsanız göz atmanızda fayda olacaktır.

En Uygun Konaklama Yöntemi İçin Karşılaştırma Yapılmalıdır

İmages tatil 1 e1588966087557

Ucuz konaklama için dikkat edilmesi gerekenler arasında, gideceğiniz yere uygun olarak belirlediğiniz otellerin, her özelliğini dikkate alarak karşılaştırmak, hem size uygun kriterlerde otel bulmanızı kolaylaştırır hem de bu kriterlere uygun, en ucuz konaklama imkanını size gösterir.

Günümüzde birçok seyahat sitesi, karşılaştırma yapmanızı sağlayacak nitelikle tasarlanmıştır. Gitmek istediğiniz bölgeye, özel olarak istediğiniz otel özelliklerini ve ödeyebileceğiniz en uygun tutarı girerek, birçok otelin dökümünü aynı anda görebilirsiniz. Aynı özelliklerde birkaç oteli birarada görmeniz, kullanıcı yorumlarına ve otel özelliklerine, konumlarına bakarak değerlendirme yapmanızı ve kendinize en uygun oteli bulmanızı sağlayacaktır.

En Ucuz Konaklama İçin Erken Rezervasyon Ve Kampanyaları Takip Etmelisiniz

İmages otel e1588966229457

Birçok otel ya da tur firması, dönem dönem kampanya düzenlemektedir. Bu kampanyaları takip ederek, size en uygun konaklama yerini en ucuza almış olursunuz. Aynı zamanda erken rezervasyon yaptırmak da birçok avantajı tatilcilere sunmaktadır. Fakat bu noktada da ucuz konaklama için dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi ile karşılaşabilirsiniz. Bu,  kampanya dahilinde sunulan uygun fiyatlı otellerin, düşük kalitede olmasıdır. Bu sebeple sırf ucuz ve kampanya dahilinde olduğu için otel seçimi yapmayın. Böyle kampanyalarla karşılaştığınızda, yine aradığınız kriterlere göre karşılaştırma yaparak ilerleyin, bunun sonucunda kampanyalı bir ürüne denk geliyorsanız öyle yapın.

Ucuz konaklama için dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan bir diğer konu ise rezervasyon yaptırdığınız otelin, iptal karşısında paranızı iade edip etmediğini öğrenmek olacaktır.  Bu nedenle konaklama  için seçtiğiniz otel ile yapılan sözleşmede iade koşullarını ve onun için son tarih koşullarına dikkat etmelisiniz. Unutmayın, birçok otel erken rezervasyon iptalleri sonrası sözleşmeye gerekçe göstererek para iadesi yapmayı reddediyor.

Son Dakika Fırsatları ve Fırsat Siteleri Takip Edilmelidir

İmages takip 1 e1588966071854

Erken rezervasyon kadar, uygun fiyatlı konaklama ihtimali son dakika fırsatlarında da ortaya çıkabiliyor. Eğer esnek bir gezi planına uygun bir yaşantınız varsa, son dakika yapılan indirimleri kaçırmadan, tercihinizi yaparak, uygun bir konaklamaya sahip olursunuz.

Sizin İçin Zaman Önemli Değilse Tatilde Sakin Sezonlar Tercih Edilebilir

İmages sakin tatil e1588966248793

Okulların kapalı olduğu yaz ayları, yılbaşı, sömestr zamanları ve bayram tatilleri çokça talep olduğundan konaklama fiyatlarında belirgin artışlar gözlemlenmektedir. Bu sebeple eğer gezinizi,nnisan – mayıs ya da eylül – ekim ayları civarlarında yapma ihtimaliniz varsa bu seçenekleri kullanarak daha ucuza konaklama imkanı sağlayabilirsiniz

 Otel Tek Seçenek Olmayabilir

İmages kamp e1588966264595

Özellikle son yıllarda ülkemizde de sık sık kullanılan ve sayıları gün geçtikçe artan kamp alanları bulunmaktadır. Bu kamp alanlarına ister kendi ekipmanlarınızla, isterseniz de gittiğinizde kamp alanından kiralamak üzere ekipman edinebilirsiniz. Eğer kamp sizin için yapılabilecek bir konaklama şekli ise tercih edebileceğiniz en ucuz konaklama yöntemi bu olacaktır. Ayrıca kamp alanlarında bungalov evler de bulunmakta ve çadırda kalmak istemeyen tatilciler için bir alternatif oluşturmaktadır. Bunların dışında, eğer arkadaşlarınızla ya da kalabalık bir aile tatili yapmayı düşünüyorsanız, tatil yapacağınız yerden makul fiyatlara ev kiralayabilirsiniz.

Öneri: Ucuz Tatil Yapmanın Püf Noktaları

Antalya Fırsat Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ucuz Konaklama İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds