Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına almışken, Alman televizyon kanalı RTL, ülkeye dönen tatilcilerin virüsü Almanya’ya soktuğunu iddia etti.

Almanya’nın önemli televizyon kanallarından biri olan RTL, tatil için tercihini yurt dışından yana kullanan tatilcilerin ülkeye virüs soktuğunu aktardı. Tatillerinin ardından ülkeye dönüş yapan tatilcilerin virüs vakasını arttırdığını iddia eden kanal, ülkeye geri dönenlerin tatsız bir tatil hatırasını Almanya’ya soktuğu şeklinde yorum yaptı.

Koronavirüs Türkiye’den de Geliyor

Almanya Koronavirüs

Robert Koch Enstitüsü tarafından paylaşılan verilere dikkat çeken televizyon kanalı, tatilcilerin virüse yakalanma ihtimalinin özellikle bazı ülkelerde çok daha yüksek olduğunu vurguladı. Ülkeler arasında Türkiye’nin risk bölgesi kategorisinde olmadığı da belirtildi.

Son 1 ay içerisinde 17 bin pozitif vaka çıktığını hatırlatan RTL, yaklaşık olarak her 3 kişiden birinin koronavirüsü ülkeye geri dönüş sırasında soktuğunu söyleyerek, haftalardır bir artış olduğunu hatırlattı.

Vaka Sayıları Artıyor

Alman turistlerin yaklaşık olarak yarısının yurt dışında enfekte olduğunu söyleyen RTL, seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasıyla beraber oranların yükselmeye başladığını söyledi. Yalnızca Ağustos’un ilk haftasında, Almanya dışında virüse yakalanmış bin 771 kişinin olduğu belirtildi.

Tatil sırasında koronavirüs kapmanın bir şans olmadığını ve ihtimalin son derece yüksek olduğunu belirten kanal, Balkan ülkeleri ve Türkiye’den yaklaşık bin 600 kişinin vaka ile Almanya’ya geri döndüğünü vurguladı.

Berlin Otelleri

THY’de İstifalar Sürüyor


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tatilciler Yurt Dışından Koronavirüs Getiriyor

 
Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds