Koronavirüs (COVID-19) nedeniyle herkesin hayatı ister istemez kısıtlandı. #EvdeKal çağrılarının ardından, son olarak da hafta sonu için geçerli olacak “Sokağa Çıkma Yasağı” ilan edildi. Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece 00.00’da başlayacak olan yasak, Pazar gecesi 00.00’da sona erecek. Peki, 2 günlük sokağa çıkma yasağı süresi boyunca evde ne yapılabilir? Neler yaparak, bu süre zarfını sıkıcı ve monoton bir halden kurtarabiliriz?

Sokağa Çıkma Yasağı Süresince Ne Yapılır?

Listene Eklediğin Filmleri İzle

Ev, geçirilecek vakit ve bir numaralı deva dendiği zaman, akla sanırız ki ilk olarak filmler gelir. Çoğu zamanın en önemli kurtarıcısı olan filmlere vakit ayırarak, birkaç saatini edindiğin bu hobi ile geçirebilirsin. Eğer izlemeyi planladığın ve bir türlü vakit bulamamandan dolayı seyredemediğin filmler varsa, hafta sonunu mutlaka ayırabilirsin!

İzlenebilecek 10 Spor Filmi

5 Seyahat Belgeseli ile Haftasonuna Renk Katabilirsin

Dizi Komasına Gir

Özellikle popüler dizilerin kaçırdığın bölümleri, hafta sonu vakit öldürmek adına mutlaka listeye eklenmesi gereken hobilerden biri. Yabancı dizilerin bölüm başına dakikası da düşünüldüğünde, takip ettiğin veya etmeyi planladığın bir dizinin tek sezonunu 1 günde bitirmen işten bile değil.

Keyifle İzleyebileceğiniz Seyahat Programları

Beklettiğin Kitapları Oku

Kitaplığında veya başucunda, uzun süredir ara verdiğin veya hiç başlayamadığın kitabın olabilir. 2 günlük sokağa çıkma yasağı süresince, kitabı bitirebilir veya okumayı düşündüğün bir kitaba başlayarak ilk adımı atabilirsin.

Sokağa Çıkma Yasağında Okunabilecek Kitaplar

Online Müzelere Göz Gezdir

Hazır evdeyken, karşına çıkacak online müzeleri ziyaret ederek yepyeni bilgiler edinebilirsin.

Evden çıkmadan gezilebilecek online müzeler için yazımızı inceleyebilirsin.

Paylaşmak İstediğin Seyahat Anıları İçin En Uygun Zaman

Seyahat anılarını bir bütün haline getirerek hem vakit öldürebilir, hem de yepyeni kişilerin bambaşka rotalar keşfetmesine öncülük edebilirsin. BuTatilde.com’a üye olarak en unutulmaz seyahat anılarını ziyaretçilerle paylaşabilirsin. Gelecek yorumlar ile beyin fırtınası yaparak, bambaşka rotaları seyahat yasakları ve koronavirüs karantinası sonrasında keşfedebilirsin.

Tarihi Değiştiren Gezgin Kadınlar

Dinlenmek için uygun bir vakit olan haftasonu, sokağa çıkma yasağı ile birleşti. Her şekilde evde kalmış olacaksın. Üstteki alternatiflerden herhangi bir ile, yepyeni bilgiler edinebilir, başka kişilere ilham kaynağı olabilirsin 🙂


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sokağa Çıkma Yasağı Süresince Yapılacak 5 Aktivite

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds