Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından restoran, lokanta, kafe ve benzeri işletmelere koyduğu saat kısıtlaması kaldırıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile, 1 Haziran 2020 tarihinden bu yana saat kısıtlaması çerçevesinde açık olarak hizmet veren restoran, kafe, kahvehane ve çay bahçesi gibi işletmelere uygulanan saat kısıtlamaları kaldırıldı.

81 ilin valiliklerine gönderilen genelgede, COVID-19 tedbirleri kapsamında toplum sağlığını korumak amacıyla riskin ortadan kaldırılması adına uygulanan saat kısıtlamalarının kaldırılması kararı alındı.

Saat Kısıtlaması Yerine Ruhsattaki Maddeler Geçerli Olacak

Saat kısıtlaması restoran

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bilim Kurulu önerileri çerçevesinde uygulanan tedbirler arasında yer alan kararlardan biri olan kısıtlama kararının kalkması ile beraber, saat 22.00’a kadar hizmet veren işletmelerin saat kısıtı ile karşı karşıya kalmayacağı açıklandı. 21 Temmuz tarihi itibariyle lokanta, restoran, kafe, kafeterya, çorbacı, çiğ köfteci, kıraathane, çay bahçesi, dernek lokali ve benzeri mekanlarda çalışma saatlerine dair kısıtlamaların artık uygulanmayacağı belirtildi.

Mekanlar, kararın ardından ruhsat ve genel mevzuatlarında yer alan saat aralıklarında tekrardan hizmet vermeye başlayacak.

Türkiye ile İran Arasındaki Uçuşlar Durduruldu

İstanbul En Uygun Oteller


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Restoran ve Kafelerin Saat Kısıtlaması Kaldırıldı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds