Otobüs ile Avrupa turu yapmak günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu turlarla kısa sürede çokça ülke gezmeniz mümkündür. Otobüs ile Avrupa turu, iş sebebiyle gezmeye vakit bulamayan, okul nedeniyle yurtdışı programı yapmakta zorluk çeken üniversiteliler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Çünkü bu turlar sayesinde az zamanda çok yer görme ve uygun fiyata Avrupa’yı gezme fırsatı yakalarsınız.

Avrupa’da yer alan birçok şehir arasındaki mesafe az olduğundan, kısa sürede farklı yerler görme imkanı sağlanır. Unutmayın otobüs ile Avrupa turu doyumluk değil, zamanın kaliteli kullanıldığı, tadımlık geziler sunar. Bu gezilerin kısa sürede yapılabiliyor olmasının bir başka nedeni ise Avrupa’da yer alan ülkeler arasında ulaşımın kolay ve hızlı olmasıdır.

Otobüs ile Yapılan Avrupa Turu Güvenli Hissettirir

İmages avrupa turu2 e1589137734132

Avrupa turu yapmak isteyen birçok insan, o ülkenin diline hakim olmadığından çekince yaşar. Tek başına yapılacak Avrupa turları bu yüzden ertelenebilir. Lakin otobüs turu ile çıkılan Avrupa yolculukları, insanların yalnız hissetmesini önler ve rehberin olması bu çekincelerin yerini güvenli hissetmeye bırakır. Bunun yanında insanlar gittikleri yerde bütçeyle ilgili korkular da yaşamaktadır. Bu sebeple otobüs turu tercih etmek hesaplı olduğundan, insanlar bütçe ile kaygılarını en aza indirmiş olurlar.

Kısa Sürede Avrupa’yı Gezmek Avantajlıdır

İmages avrupa turu1 e1589137728535

Tüm Avupa’yı iki ila üç haftalık bir gezi ile görmek birçok insan açısından avantajlıdır. Çalışan ve tatil için az vakti bulunan, ya da öğrenci olup, hem vakit hem de az bütçe ile gezmek zorunda olan insanlar için bu turlarla keyifli ve kaliteli bir gezi yapmak mümkündür. Özellikle yirmili yaşlarında yurtdışı deneyimi yaşamak isteyen ama dil ve maddi kaygıları bulunan birçok genç bu turlarla gezmektedir.

Kendi başınıza yapacağınız Avrupa turunu planlamak, uçak bileti, vizeler, konaklama planı, şehirler ve ülkeler arasında ulaşım seçenekleri gibi birçok noktayı kurgulamak zordur. Özellikle ilk deneyiminiz ise risklerin hesaplaması ve planlaması kolay olmayacaktır. Bu sebeple otobüs turu ile bu geziyi gerçekleştirmeniz, çok kolay ve daha avantajlı olacaktır. Böylelikle siz sadece gittiğiniz yeri gezmek ile vakit geçireceksiniz, geri kalan planlamalar tur tarafından yapılmış olacaktır.

Otobüs ile Avrupa turu yapacak kişiler İstanbul ya da Ankara çıkışlı Avrupa turlarına katılabilirler.

Otobüs İle Kısa Sürede Avrupa Turu Nasıl Yapılır

İmages avrupa turu3 e1589137722359

Avrupa’yı gezmek üzerine birçok farklı program kurgulanmıştır. Bu turlara en iyi alternatifi olan otobüs turu ile doğu ve orta Avrupa’dan başlayan gezi; kuzey, güney ve batı Avrupa’yı takip ederek tamamlanmaktadır.

Tek başına yurt dışına çıkmak istemeyen, ilk yurtdışı ya da Avrupa gezisi deneyimi yaşayacak olduğu için çekinen, beklediği masraf dışında bir masrafla karşılaşmaktan korkan, vize ve bürokratik engellerden çekinen insanlar için otobüs ile Avrupa turu çok güvenli bir gezi alternatifi yaratıyor. Bunların yanında hem ekonomik hem de akılda kalıcı, kaliteli vakit geçirilecek bir seyahat gerçekleştirmek isteyenler için bu turlar, güzel bir alternatif oluşturur.

Avrupa’da görülmesi gereken, önemli kültürel alanlar, müzeler, meydanlar ve şehirleri bu Avrupa turları sayesinde eksiksiz görebilirsiniz.

Kısa Sürede Yirmiye Yakın Ülke Ve Onlarca Şehir Görmek Mümkün

İmages avrupa turu4 e1589137803756

Bugün Avrupa turu düzenleyen birçok seyahat acentası bulunmaktadır. Bu sebeple farklı sürelerde, farklı rotalarda gezilerde bulunmaktadır. Genellikle bu gezilerin  bezer rotaları bulunur ama sürelerine göre daha fazla şehir ve ülke görmek mümkündür. Bu turlar içinde süre ve fiyata göre seçim yaparken, dikkat etmeniz gereken, tur programıdır. Görmek istediğiniz, en iyi rotayı seçerek hangi turla hareket edeceğinizi seçmelisiniz. Bu seçimi yaparken bütçe ve süreleri aynı olan turlar arasında da program çeşitliliği fazla olanı tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Bu yüzden, iyi bir araştırma yapmak ve önceliklerinizi belirlemek önemlidir.

Yirmi günlük bir Avrupa turu seçimi ile yirmiye yakın ülke ve otuza yakın şehir görmeniz mümkündür. Bu  turlarda; konaklama, ulaşım, vize dahil bir program ile sadece gezmeye odaklanabilirsiniz.

Bu turlar sayesinde ileride daha ayrıntılı ve özel geziler yapmak istediğinizde, deneyimleriniz ile kendi planınızı ve beğendiğiniz yerleri programınıza katabilirsiniz. Bu yüzden otobüs ile Avrupa turu yaparken, beğendiğiniz yerleri, ulaşım imkanlarını, güzel mekanları not etmenizde fayda var.

Ukrayna Fırsat Otelleri

Otobüs ile Avrupa turu yaptıysanız, en güzel seyahat anılarınızı BuTatilde.com’a üye olarak profilinizden paylaşabilir, hikaye olarak ekleyebilirsiniz..


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otobüs ile Avrupa Turu Yapmanın Avantajları

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds