Turizm sektöründe ülkenin en önemli noktalarından biri olan ve Bodrum, Fethiye ve Marmaris gibi turizm merkezlerini bünyesinde bulunduran Muğla, 2019 yılının ilk 5 ayına iyi bir giriş yaptı. Muğla’ya Mayıs ayına kadar giriş yapan turist sayısı 571 bin 487 olarak açıklanırken, geçtiğimiz seneye kıyasla yaşanan bu artış yüzleri güldürdü.

Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden biri olarak gösterilen Muğla, Bodrum ve Marmaris gibi yaz turizminde kritik rol oynayan beldeleri barındırmasıyla biliniyor. Yaz aylarında turizm sektörünün gelişmesine ve rakamların artmasına doğrudan katkı veren Muğla, 2019 yılının Ocak-Mayıs verileri ile hedeflerine ulaştı, rakamları arttırdı.

2018 yılının ilk 5 ayında 481 bin 356 yabancı turistin giriş yaptığı Muğla, 2019’un ilk 5 ayında yüzde 19 değerinde bir artış yaşadı. Bu artışla birlikte yabancı turist sayısı 571 bin 487 olarak hesaplanırken, önümüzdeki aylarda bu sayının katlanarak artması bekleniyor.

İngilizler Muğla’dan Vazgeçmiyor

Muğla’yı ziyaret eden turistlerin uyruklarına bakıldığında, ilk sırayı İngilizler alıyor. İngiltere vatandaşı olan yabancı turistler, bu sene de Muğla’ya akın etti. 237 bin 430 İngiliz vatandaşı Muğla’ya giriş yaparken, İngilizleri 87 bin 622 kişi ile Rusya takip etti. Üçüncü sırayı ise 32 bin 884 kişi ile Hollanda aldı.

Kültür turizmine önem veren Uzakdoğu ülkelerinin vatandaşları, bu sene de Muğla’yı ziyaret etmezken Japonya ve Çin’den toplam 834 kişi ilk 5 ayda şehre ayak bastı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muğla'da Turist Sayısı Yüzde 19 Arttı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds