Mavi Bayrak programı kapsamında Sakarya Karasu‘da bulunan Karasu Sahil Park Plajı ve Karasu 32 Evler Plajı, 2019 yılı için başvurusunu gerçekleştirdi. Başvurunun ardından yapılan açıklamada, şehrin turizm olanaklarının temiz ve çevreci bir anlayış ile birlikte geliştirilmeye devam edileceği ifade edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Mavi Bayrak programı kapsamında Karasu’da yer alan Karasu Sahil Park ve Karasu 32 Evler plajlarını 2019 yılı için başvuruya dahil etti. Mavi Bayrak, özellikle son dönemlerde Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın desteği çerçevesinde önemli bir çevre ödülü niteliği taşıyor.

Bu kapsamda bazı kriterlere uyum gösteren plajlar, Mavi Bayrak damgasını almayı başarıyor. Bu kriterlerin arasında denizdeki suyun temiz olma oranı, cankurtaran ve ilk yardım hizmetleri, engelli dostu plaj, bölgenin çevre yönetimine verilen önem derecesi, plajı kullanan bireylerin duyduğu ihtiyaçların karşılanması gibi etkenler bulunuyor.

Sakarya Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 2019 yılı için Karasu Sahil Park Plajı ve Karasu 32 Evler Plajı’nın Mavi Bayrak standartlarını taşıdığı için programa dahil edildiği açıklandı. Temiz, donanımlı, ihtiyaçları karşılayan iki plajın bu program kapsamına dahil edilmesiyle şehrin turizm olanaklarının aynı ölçüde geliştirilmesi ve Sakarya’yı ziyaret eden kişi sayısının arttırılması bekleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karasu'da Mavi Bayraklı Plajlar Turizme Destek Verecek

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds