Kuşadası, her sene Türkiye’nin yaz aylarındaki turizm cennetlerinden biri konumunda bulunuyor. Fakat bu turizm cennetinde ortaya çıkan görüntü, hem bölgenin yerlilerinin hem de ziyaretçilerin sabrını taşırdı.

Aydın’ın gözde turizm merkezlerinden biri olan Kuşadası’nın Güzelçamlı Mahallesi, yazlıklara yaklaşık 50 metre kala oluşan görüntü ile tepki toplamaya başladı. Sokakta biriken çöp yığınları, mahallede oturan vatandaşların tepkisini çekti. Sağlıklarından da endişe etmeyen Kuşadası sakinleri, oluşan görüntünün bir an önce ortadan kaldırılması gerektiğini savunuyor.

Bölgenin Yerlisi İnternete Yükledi

Güzelçamlı Mahallesi sakinlerinden bir vatandaşın oluşan çöp yığınını fotoğraflayarak internete yüklemesi, tepkilerin hızla artmasına neden oldu. Yetkililer ile defalarca iletişime geçmelerine rağmen olumlu bir geri dönüş alamadıklarını belirten bölge halkı, villalara 50, denize ise 100 metre uzaklıkta olan mahallelerindeki bu görüntüden bir an önce kurtulmak istiyor.

Denize, çöplerin arasından geçerek girdiklerini belirten mahalle sakinleri, hem Kuşadası hem de Aydın Belediyesi’ne defalarca talepte bulunmalarına rağmen sorunlarının çözülmediğini söylerken, çöplerin kanserojen maddeler de içerme ihtimalinden dolayı sağlık sorunu yaşamaktan korktuklarının altını çizdi. Güzelçamlı Mahallesi’nde oturan vatandaşlar, belediyeden bir an önce sorunun çözümü için çalışma bekliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuşadası'nda Çöp İsyanı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds