Karadeniz’in önemli illerinden biri olan Gümüşhane’de 5 günlük bayram süresi boyunca yaklaşık 45 bin kişi, şehri ziyaret etti. Son yıllarda turizm anlamında önemli adımların atıldığı kente gösterilen ilgi, şehir esnafını memnun ederken kentte hareketli günlerin geçmesini de sağladı.

Seydibaba Köyü sınırları içerisinde yer alan Tomara Şelalesi Tabiat Parkı 15 bin, Zigana köyü sınırları içerisinde yer alan Limni Gölü Tabiat Parkı 8 bin, Yeşilköy sınırlarında yer alan Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı 3 bin, Torul ilçesine bağlı olan Karaca Mağarası’nı 8 bin ve Torul Kalesi Cam Seyir Terası’nı ise 11 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

9 günlük Ramazan Bayramı tatili süresince yaklaşık 58 bin kişilik ziyaretçi sayısına ulaşan Gümüşhane’de daha kısa olmasına rağmen Kurban Bayramı tatilinde bu sayılara ulaşılması, yüzleri güldürdü.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurban Bayramı Tatili Gümüşhane'ye Yaradı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds