Çin’de ortaya çıkan ve yüzlerce kişinin ölümüne yol açan Yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgını kültür sanat etkinliklerini de olumsuz olarak etkilemeye devam ediyor. Salgın hastalık nedeniyle çok sayıda konser ve kültür sanat etkinliği iptal ediliyor.

Virüsün ilk olarak ortaya çıktığı Çin ana karasının yanı sıra  Hong Kong ve Makao özel idare bölgeleri ile bölge ülkeleri arasında yer alan Güney Kore ve Singapur’da da çok sayıda etkinliğin iptal edildiği bildirildi.

ABD’nin Boston Filarmoni Orkestrası Asya turnesini yapmayacaklarını açıklarken, Hong Kong Filarmoni Orkestrası da şimdilik toplamda beş konserini erteledi.

Vuhan Koronavirüs

Hong Konglu pop müzik şarkıcıları Andy Lau, Leon Lai ve Miriam Yeung, şubat ayı içerisinde  Hong Kong ve Makao ile Singapur’da vermeyi planladığı konserlerin tamamını iptal ettiğini duyurdu.

Tayvanlı pop müzik sanatçısı Jolin Tsai ise Çin turnesini ertelediğini duyurdu.

Güney Kore’de de popüler müzik türü olan “K-Pop” gruplarından bazıları Singapur, Makao ve Tayland’da yapacakları konserlerini iptal ettiklerini açıkladı.

Çin’de salgın nedeniyle Art Basel Hong Kong sergisi iptal edilebilir

Ölümcül etkileri her geçen gün artarak devam eden yeni tip koronavirüs salgını, Asya’nın en prestijli sanat etkinliklerinden birisi olarak kabul edilen Art Basel Hong Kong modern sanat sergisinin iptal edilmesini dahi gündeme getirdi. Serginin organizatörleri, galeri sahipleri ve koleksiyonerlere yazdıkları mektupta, mart ayında yapılması planlanan etkinliğin sağlık şartları konusunda duyulan kaygılar nedeniyle iptal edilebileceğini belirtti.

Japonya Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koronavirüs nedeniyle Çin'de konserler iptal ediliyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds