Özellikle yurt içi yolculuklarda sık sık tercih edilen otobüs yolculukları, yola eşlik eden şarkılar ve unutulmaz manzaralar ile beraber seyahatseverlerin gözünde bazen ölümsüz olabiliyor. Peki, daha konforlu ve daha ucuz otobüs bileti almak için bazı ipuçlarını öğrenmek istemez misiniz?

Resmi ve özel tatiller, bayramlarda memlekete yapılan ziyaretler, farklı şehirdeki okula gidiş veya eve dönüş gibi nedenlerden, her yaş grubuna ait insanın sıklıkla tercih ettiği şehirler arası otobüs yolculukları, ulaşım alternatifleri arasında en çok kullanılan seçeneklerin başında geliyor.

Otobüs yolculuklarını gerçekleştirmeden önce, hem maddiyat hem de konfor gibi kavramları ön planda tutan seyahat severler, bazı noktalara dikkat etmek zorunda. İşte, otobüs yolculuklarını hem uygun hem de keyifli kılacak birkaç ipucu:

konforlu ve ucuz otobüs bileti

Konforlu ve ucuz otobüs bileti almak için dikkat edilmesi gerekenler

Online biletleri firma kıyaslayarak alın

İnternet üzerinden otobüs bileti almak, artık çok kolay bir durum haline geldi. Dolayısıyla yola çıkacak olan bireyler, internet üzerinden kolaylıkla bilet temin edebiliyor. Otobüs firmalarının kıyasının yapılabildiği internet siteleri, maddi anlamda elimizi güçlendiren alternatiflerin başında geliyor. Çizilecek rota için birden fazla otobüs şirketini kıyaslayarak alınacak biletler, hem fiziksel eforu ortadan kaldırıyor hem de bütçeye uygun bir bilet temin edebilme imkanı veriyor.

Online Otobüs Bileti

Son dakika bilet almaya kalkmayın

Özellikle bayram tatili, otobüs firmalarının ek sefer biletlerinin bile çok çabuk tükendiği zaman aralıkları olarak dikkat çekiyor. Ek seferlerin daha maliyetli olduğu da düşünüldüğünde, başta bayram tatili olmak üzere yoğunluğun yaşanacağı tarihlerde seyahat etmeyi planlıyorsanız biletleri çok daha önceden temin etmek büyük fayda sağlayacaktır. Bu nedenle ucuz otobüs bileti almak için bayram tatili planlarınızı çok erkenden yapmanız şart.

Güneş ile sorun yaşayanlar: güneş durumunu dikkate almak şart!

Güneşin güzergah ve saate göre değişkenlik gösterebildiği yolculuklarda, konforu yükseltmek adına ayarlamayı iyi yapmak şart. Aksi taktirde bu durum, gün doğumu veya gün batımı gibi iki harika manzarayı seyretmek yerine, gözlerinizi kısarak veya perdeyi kapatarak manzaraları kaçırmanıza neden olabilir.. Ucuz otobüs bileti şartının yanında konfor da arıyorsanız, güneşin durumunu takip etmelisiniz.

Rahat kıyafet : Rahat yolculuk

Özellikle hareket alanının kısıtlı olduğu otobüs yolculuklarında spor ayakkabı ve rahat kıyafetler, konfor açısından önemli artı değer sağlayacaktır. Dolayısıyla molalarda klasikleşen mola yeri soğuğundan kaçınmak için, konforu arttıracak kıyafetler tercih etmek son derece önemlidir.

Antalya Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konforlu ve ucuz otobüs bileti nasıl alınır?

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds