Kiralık villa ve müstakil evlere gösterilen ilgi, koronavirüs pandemisi boyunca büyük bir artış gösterdi. Bu süre zarfında, otel konaklamaları yerine müstakil villaları tercih eden tatilciler, zaman zaman büyük mağduriyetler de yaşayabiliyor.

Tatil için rezervasyon tercihini otel konaklaması yerine kiralık villalar üzerine yapan tatilcilerin dolandırıcılıkların önüne geçebilmesi adına Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

Kiralık Villa Ararken Mağdur Olmayın!

İmages kiralik villa1

Tatilcilerin kiralamak istedikleri evi görmeden, uzaktan kiralama yapma hususunda dikkatli olması gerektiğini söyleyen Ağaoğlu, emlak sitelerinde yer alan kiralık ilanlarda da tapu ve kiralama yetki belgesi gibi detaylara bakılması gerekliliğini belirtti.

Dolandırıcılar, kiralık villa ilanları ile bugüne kadar onlarca tatilciyi mağdur ederek kayıplara karıştı. Kapora verilmesinin ardından bir daha ulaşılamayan dolandırıcılar ile ilgili olarak Aydın Ağaoğlu dikkat edilmesi gereken noktalara değindi.

Yaz aylarında sıcaklıkların sürekli olarak artmasından dolayı, tatil planlaması yapan bireyler de süreci hızlandırdı. Salgın dolayısıyla kalabalık ortamlar yerine villa ve sezonluk ev kiralama talepleri büyük bir artış yaşadı.

Kiralık yazlıklara da ilginin olduğu yaz turizminde, kötü niyetli kişilerin ortaya çıkması da kaçınılmaz oldu. Emlak siteleri üzerinden kiralık villa arayan vatandaşlar, parasını kaybetti.

Villayı Gördükten Sonra Para Gönderin!

İmages kiralik villa2

Fiyat ve tarih konusunda anlaşılmasının ardından kapora bedelini belirtilen banka hesabına yollayan vatandaşlar, gönderim işlemi sonrasında bir daha kiralama işini yapan kişilere ulaşamıyor. Kısa süre içerisinde onlarca vatandaşın mağdur olmasından dolayı çok sayıda şikayet geliyor.

Rusya ile Uçuşlar Tekrardan Başlıyor

Bu bağlamda da Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, tatil planı yaparken dikkat edilmesi gereken noktaların altını çizdi. Sektör ortalaması göz önüne alındığında düşük fiyatlı kiralık ilanların listeye alınmaması gerektiğini söyleyen Ağaoğlu, düşük fiyatlı bir tatil hayal ederken dolandırılma ihtimalinin son derece güçlü olduğunu vurguladı.

Online bir biçimde de para gönderilmemesi gerektiğini söyleyen onursal başkan, konuyla ilgili olarak evlerin mutlaka yerinde görülmesi gerektiğini belirtti. Ağaoğlu, aksi taktirde böyle bir senaryonun kumar oynamaktan bir farkı olmadığını söyleyerek sözlerini noktaladı.

Antalya Kiralık Villalar


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kiralık Villa Dolandırıcılığına Dikkat!

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds