Kaş’ın seyahat acente işletmecilerinden biri olan Aşkın Coşkun, 55 bin nüfusa sahip olan Kaş’ta bayram döneminde sayının 95 bine kadar yükseldiğini söyledi. Küçük bir belde olduklarını hatırlatan Coşkun, Kaş’ta toplamda 220’ye yakın pansiyon ve otelin mevcut olduğunu belirtti. 5 bin civarında villa konaklama imkanının da bulunduğunun altını çizen Coşkun, “Yatak kapasitemiz toplamda 25 bin civarında. Kaş adeta bir doğa merkezi. Ziyaretçiler burada yamaç paraşütü ve deniz kanosu yapabiliyor. Kaş’a gelen misafirlerin 10 bini, günübirlik turlara katılım gösteriyor. Herkesi de davet ediyoruz” dedi.

Kalkan Restorancılar Derneği Başkanı Mustafa Akdeniz ise Kaş’ın önemli bir turizm merkezi olduğunu belirtti. Gelen misafirlerin önümüzdeki sene için de yerlerini ayırttığını, Kaş’a hayran kaldıklarını belirten Akdeniz, iki yıl önce Kaş’a gelen turistlerde azalma olmasına rağmen kısa sürede bu sıkıntının üstesinden geldiklerini ve turistlerin artarak geleceğini düşündüklerini söyledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaş'ın Nüfusu Bayramda İki Katına Çıktı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds