Kamp yapmak özellikle koronavirüs pandemi senin olduğu günümüzde kalabalık ortamlarda bulunmak yerine birçok kişinin ilk tercihi oluyor. Başta genç bireyler olmak üzere çok geniş biri yaş grubunu kapsayan bu etkinlik doğa ile iç içe bir tatil çerçevesinde büyük faydalar da sağlamaya başlıyor. Her şey dahil oteller yerine çadırlarla eğlenceli ve stresten uzak bir tatil yapmak elbette vücuda da çok büyük faydalar sağlamaya devam ediyor.

Kamp Yapmanın Sağladığı 7 Harika Fayda

1- Rezervasyon ile Uğraşmama Garantisi

İmages Kamp 2 800 x 529

Otel ve diğer konaklama tesisleri’nde tatil planı yapanlar yer bulma ve rezervasyon yaptırma gibi problemler ile uğraşır. Aynı zamanda hesaplı bir tatil için sezonun öncesine veya sonrasına planlar yaparak farklı problemler ile de karşı karşıya kalır. Fakat kamp yapacak bireyler, otel ve benzeri tatil İşletmeleri gibi tesislerde rezervasyon problemi ile uğraşmamaktadır. Aynı zamanda rezervasyon mu yapılmak istenen fakat yer bulunamayan otellerin kamp alanlarında çadırımız ile bulunma şansınız da bir hayli yüksektir. Buradan lan stressiz ve hesaplı bir tatil için çadırını size fazlasıyla büyük avantajlar getirecektir.

Avanos Gezi Rehberi

2- Tatil Mevsimi Kavramını Hayatınızdan Çıkarma

İmages Kamp8 800 x 449

Özellikle ilkbaharın gelmesinin ardından doğa ve Deniz ile buluşmak çadır ile tatil yapmak isteyenlerin en büyük avantajı olarak bilinmektedir. Çünkü standart bir konaklama da tatil mevsimini bekleme, aynı zamanda uygun fiyatlı bir Konaklama Tesisi bulma problemi yer alır. Fakat kamp ile stressiz bir tatil yapmanın yanı sıra tatil Mevsimi kavramı da hayatınızdan çıkıyor. Dolayısıyla sadece birkaç günlüğüne bile çadır ve beslenme ihtiyaçlarınızı yanınıza alarak kafa dinlemeniz, yeni haftaya enerjik başlamanız mümkün bir hale geliyor. Belirsiz bir zamanda doğaya kaçma hisse bireylere muhteşem bir enerji sağlıyor.

Assos Gezi Rehberi

3- Stres Azaltmak Mümkün Oluyor

İmages Kamp6 800 x 534

Yoğun iş hayatı, trafik ve sosyal çevrede yaşanan gerginlikler gibi çok sayıda sebep beraberinde stres kavramını da hayatın içine dahil ediyor. Yaşanan stres İlerleyen dönemlerde ciddi ve kronik hastalıklara da yol açabiliyor. Kamp hayatını benimsemiş olan kişiler etrafından uzaklaşarak doğa ile iç içe olduğu takdirde içsel bir dinginlik hissiyatını da sonuna kadar kendi içinde buluyor. Bu bağlamda yapılacak bir kamp, kişiye adeta bir dijital detoks oluyor.

Cunda Gezi Rehberi

4- Yapaylıktan Uzak, Doğayla Beraber Olun

İmages Kamp4 800 x 533

Yanınızda çadır ve Temel ihtiyaçlarımız ile doğaya kaçtığını zaman yapaylıktan uzak bir manzara ile karşı karşıya kalmanız fazlası ile mümkündür. Özellikle yapay ışıklardan uzak kalarak dünyada en çok görülen hastalık türlerinden biri olan meme kanseri riski büyük ölçüde azalmaktadır. Doğanın özgünlüğü ve orijinalliği ile, fazlasıyla stressiz, hesaplı ve unutulmaz bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Heybeliada Gezi Rehberi

5- Uyku Düzenini Doğa ile Düzene Sokun

İmages Kamp3 800 x 533

Başta kalabalık kentler olmak üzere birçok şehir ve dolayısıyla kişide ritminin hızlanması nedeniyle uyku kavramı artık bir sorun haline gelmeye devam ediyor. Hayatımızın içine girmiş olan uyku problemi kolay kolay da çıkmıyor. Dolayısıyla dinginlik içerisinde bir tatil ve vücuttaki mekanizmayı düzene sokmak adına kamp yapmak büyük bir artı değer sağlıyor. Aynı zamanda günlük içsel ritmin sağlanması konusunda da çadırımız size inanılmaz bir katkı verecektir.

Akyaka Gezi Rehberi

6- Unutulmaz Bir Deneyim Yaşama Fırsatı

İmages Kamp 800 x 531

Seçmiş olduğunuz kamp alanına göre inanılmaz bir deneyim yaşama fırsatı karşınızda olacaktır. Sadece kamp ateşi yakmak bile Aslında bir anlamda egzersiz işlevi görmektedir. Çok sayıda Kampüsü gitmiş olduğu alanda yüzme, bisiklet sürme tırmanış ve benzeri etkinlikler ile ekstra efor sarf etmektedir. Dolayısıyla hayalini kurduğunuz kamp tatili, bu etkinlikler ile hem Unutulmaz hem de sağlıklı bir süreci tamamlamanızı sağlayacaktır.

Ayvalık Gezi Rehberi

7- Yepyeni Çevreler Edinme

İmages Kamp 2 800 x 529

Sosyal medya platformlarında birçok kamp tutkunu çeşitli gruplarda iletişime geçerek etkinlikler düzenlemektedir. Eğer yalnız çıkmak istemediğiniz bir kamp tatili planlıyorsanız bu gruplara dahil olarak harika insanlar ile tanışma ve yepyeni çevreler edinme şansınız olacaktır.

Antalya En Uygun Oteller


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamp Yapmanın Sağladığı 7 Harika Fayda

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds