Kamp tatili, koronavirüs pandemisi çerçevesinde yoğun bir ilgi görmeye devam ediyor.

Salgının tavan yapması ile birlikte yaz turizminin hareketsiz kalması, tatil tutkunlarının da konaklama tercihlerini büyük ölçüde değiştiriyor. Otel ve diğer konaklama tesislerine gösterilen ilgi geçen seneye göre çok daha düşük seviyelerde kalırken, çadırlarını alarak tatil yapmak isteyenlerin sayısı bir hayli arttı.

Kamp Yapmanın Sağladığı 7 Fayda

Kamp Tatili Malzemeleri Bulunamıyor

İmages Kamp6 800 x 534

Son rakamlara göre kamp tatili yapmak isteyenlerin sayısı inanılmaz derecede artarken mağazalar müşterilerine ileri tarihler için onay veriyor. Anlık olarak çadır bulmak zorlaşırken çadır ve kamp malzemeleri de yoğun ilgiden dolayı büyük bir fiyat artışı yaşamaya devam ediyor.

Son yıllarda ilgi görmeye başlayan çadır tatili bu sene rekor seviyelere ulaştı. Kalabalıktan uzak ve doğa ile iç içe bir tatil planlayanların sayısı git gide artış göstermeye devam ederken, satış fiyatları da bu durumdan fazlasıyla etkilendi. Tatil planı yaparak mağazalara gelen bireyler ise ekipman konusunda hayal kırıklığına uğruyor.

Çıralı Gezi Rehberi

Fiyatlar da Artıyor

İmages kamp

Çadır ve diğer kamp malzemeleri yoğun ilgiden dolayı hızla tükenirken, mağaza görevlileri ileri tarihlere randevu vermeye devam ediyor.

Fiyat konusunda da büyük bir artış ile karşılaşan tatilciler, geçtiğimiz yıla göre yüzde 40 seviyelerinde daha pahalı fiyat aralıklarından kamp malzemeleri temin ediyor. Geçtiğimiz yıl tek kişilik çadırlar 120 lira iken, günümüzde 160 liradan satılıyor. En çok tercih edilen üç ve dört kişilik çadırlar ise yüzde 40 dolaylarında fiyat artışı yaşadı.

Antalya Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamp Tatiline İlgi Rekor Seviyeye Ulaştı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds