Kuveyt’in popüler havayolu şirketlerinden biri olan Jazeera AirwaysSabiha Gökçen Havalimanı‘ndan uçuşlarını yapmaya başladı. A320 tipi uçaklar, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan haftanın 3 günü olmak üzere Kuveyt’e uçacak. Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri Kuveyt’e uçuşunu gerçekleştirecek olan uçaklar 26 Ekim tarihine kadar bu sistemi devam ettirecek.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kuveyt’e uçuş gerçekleştiren dördüncü havayolu şirketi Jazeera Airways oldu. Daha önce Pegasus Havayolları, Türk Hava Yolları ve Kuwait Airways, Kuveyt’e uçuş gerçekleştiren şirketler olma başarısı göstermişti. Jazeera Airways, bu anlamda Sabiha Gökçen’den Kuveyt’e uçan dördüncü havayolu şirketi oldu. Sabiha Gökçen’den Kuveyt’e haftada toplam 34 uçuş gerçekleştirilmiş olacak.

İlk Sefer Törenle Yapıldı

JazeeraJazeera Airways’in Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ilk uçuşu bir karşılama töreni ile gerçekleştirildi. İlk uçuş nedeniyle gerçekleştirilen karşılama töreninde İSG yöneticileri uçağın Jazeera yöneticilerini ve kabin ekibini çiçeklerle karşıladı. Apronda su takı ile karşılanan uçaktan inişini gerçekleştiren yolcular için bir kokteyl düzenlendi, ilk uçuş için geleneksel hale gelen pasta kesimi yapıldı.

İSG Yönetim Kurulu Üesi Dato Azmi Bin Murad, Ticari Havacılık Direktörü Gerald Ong, Jazeera Airways Doğu Akdeniz Ülkeleri ve Avrupa Bölge Müdürü Bernard Matta, Maple Aviation CEO’su Fehime Kaya ve Jazeera Airways şirketinin üst düzey yetkilileri, ilk uçuşta yer alan yolcuların da katıldığı bir kokteyl ile misafirlere özel hazırlanan lokumlar ikram edildi.

Jazeera Airways Doğu Akdeniz Ülkeleri ve Avrupa Bölge Müdürü Bernard Matta, ayrıca İSG Yönetim Kurulu Üyesi Dato Azmi Bin Murad’tan ilk uçuşun anısı olarak bir hediye aldı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Jazeera Havayolu Kuveyt Uçuşlarına Sabiha Gökçen'den Başladı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds