İtalya’nın Molise köyünde, yapılan kampanya sonucunda ücretsiz tatil imkanı turistleri bekliyor. İtalya’daki kampanya ile ilgili detaylar haberimizde.

İtalya, koronavirüs pandemisi nedeniyle turizm sektöründe dibe vuran ülkelerden biri oldu.

Uçak biletlerinin de yükseliş içinde olmasıyla beraber Avrupa’ya seyahat etmek oldukça zor ve pahalı bir hale geldi. Fakat İtalya’nın Molise bölgesinde, hem sakin hem de rahat bir tatil yapmak adına son derece önemli bir adım atıldı.

İtalya’da Ücretsiz Konaklama İmkanı

İmages molise 1

Tüm dünyayı baştan sona sarmalayan koronavirüs salgını nedeniyle Avrupa’nın farklı şehirlerine seyahat etmek son derece zor bir hal aldı. Bu anlamda da bireyler, sakin ve rahat bir tatil için araştırma yapmaya devam ediyor. Bu hayalin gerçeğe dönüşmesi adına İtalya’daki Molise bölgesi, yerli ve yabancı turistlere önemli bir fırsat sunuyor.

Belediye ile işbirliği yaparak çalışmalar gerçekleştiren “Amici del Morutto” derneği, Galdo bölgesinde yer alan San Giovanni köyünde konaklamak isteyen turistlere ücretsiz tatil evleri veriyor. 550 kişilik bir nüfusa sahip olan San Giovanni, İtalya’nın başkenti ve turizm merkezi Roma’ya yalnızca 2 saatlik bir mesafede yer alıyor. Adriyatik kıyısına ve Apenin Dağları’na yaklaşık 40 dakikalık bir mesafede bulunan köydeki bu fırsatı duyan kişiler, anında başvuru yapmaya başladı.

Ücretsiz Tatile Büyük Talep

İmages Molise e1594391999659

Özellikle Fransa, İrlanda ve Polonya’dan yabancı turistlerin ilgi gösterdiği köy, 12 Haziran’dan bugüne 2 binden fazla talep aldı.

Bedava konaklama imkanı ile ilgili olarak Amici del Morrutto Derneği’nin Başkanı stefano Trotta ve belediye başkanı Domanico Credico, köyde düzenledikleri bir basın toplantısında detaylı açıklamalar yaptı.

Temmuz ve Eylül aylarını kapsayan süreçte, belediye çevresinde bulunan evlerde 40 hafta süresince konaklama imkanının olacağı duyuruldu.

Uğrak Nokta Olmak İstiyorlar

İmages molise 2

Köyün tanıtımına da doğrudan katkı sağlayan bu kampanya ile, Molise köyleri birçok kişinin hafızasına kazındı. Şirin, sakin ve keyifli bir tatil beldesi olmaya aday bölgeler arasında bulunan Molise köyünde, kampanya ile kullanılmayan evlerin de işlevsel konuma getirilmesi hedefleniyor.

İmages molis

Ziyaretçilerin radarına köyde otel ve konaklama imkanının bulunmaması nedeniyle bir türlü giremeyen köy, bu kampanya ile hedef nokta haline geldi. Yerel ekonominin canlanması ihtimali de, bu kampanyayı değerli kılan etkenler arasında gösteriliyor.

İmages molise 23

Kampanyaya katılım şartlarında bulunan kriterlere göre, Molise köyünde ikamet etmemek ve bu beldede herhangi bir akrabalık bağının olmaması yeterli olarak belirtildi.

İtalya Otelleri

Cunda Gezi Rehberi


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İtalya'da Ücretsiz Tatil Kampanyası

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds