İnceğiz Kanyonu, Aydın ve Muğla sınırları arasında yer alıyor. Denizli’nin Kale ilçesinde yer alan kanyon, son aylarda yoğun bir ziyaretçi akınına maruz kaldı. Eşsiz manzarası ile beğeni toplayan İnceğiz Kanyonu sayesinde şehre gelen yerli ve yabancı ziyaretçi sayısında da büyük bir artış yaşandı.

İnceğiz Kanyonu Büyük Bir Turizm Potansiyeli

İnceğiz Kanyonu

Bölgenin sakinleri tarafından Arapapıştı olarak da bilinen Kanyon, Akçay’ın Kemer Barajı’na aktığı bölgede oluştu. Turizme kazandırılması adına da çalışmaların başlatıldığı bölgenin, hem Türkiye hem de dünyaya daha geniş çaplı bir şekilde tanıtılması amaçlanıyor.

Kale Belediyesi’nin başlatmış olduğu proje ile beraber, Kanyon çevresinde konaklama ve barınma amacıyla bungalov evler hizmete girdi. Kafeteryaların da aktif şekilde hizmet sağlamaya başladığı yerde Büyükşehir Belediyesi ise tekne turları düzenliyor. Bölgeye adım atan ziyaretçilere enfes bir anı bırakmak adına yoğun çaba harcayan yetkililer, milattan önce 5’inci yüzyıldan bu yana varlığını koruyan kaya mezarlarını da ziyaretçilerine tanıtmayı amaçlıyor.

Bölgeyi kalkındırmak ve ziyaretçi sayısını arttırmak amacıyla, cam terasların da kurulması planlar arasında bulunuyor.

Ülke turizmine büyük bir katkı sağlayacağı düşünülen İnceğiz Kanyonu, sosyal medya sayesinde daha hızlı tanınmaya başladı. Günümüzde yılda yaklaşık 10 bin kişilik ziyaret potansiyeline sahip olan bölgenin ilk etapta 30 bin ziyaretçi hedeflemesi bekleniyor. Düzenlenen tekne turları, planlanan cam teras projesi ve buna ek olarak bölgenin Kültür ve Turizm Bakanlığı’na da sunulması sonucunda, kısa süre içerisinde maksimum olumlu geri dönüşün alınması amaçlanıyor.

Çatalhöyük Tarihi Kazılara Ev Sahipliği Yapıyor!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceğiz Kanyonu Ülke Turizmine Kazandırılacak

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds