Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı’nın hemen ardından kameralar karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulundu. Koca, bayram sonrası normalleşme sürecine dair önemli ipuçları verirken, Hayat Eve Sığar uygulaması ile beraber HES kodu sisteminin işleyişi hakkında da önemli bilgiler verdi.

Fahrettin Koca, saat 14.00’da düzenlediği basın toplantısında bazı açıklamalarda bulundu. Bilim Kurulu Toplantısı’nın hemen ardından kameraların karşısına geçen Bakan, HES kodu ile seyahat dönemine start verileceğini duyurdu.

HES Kodu Nedir?

Koca, yaptığı açıklamada “Vatandaşlarımız herhangi bir risk taşımadığını, hastalıklı olmadığını Hayat Eve Sığar uygulamamız ile gösterebilecek. Uygulama, öncelikli olarak şehirler arası ulaşım ile başlayacak. Mobil uygulamamız üzerinden verilecek olan kod ile beraber, uçak ve tren seyahatleri yapılabilecek” dedi.

Otobüs ile Avrupa Turu Yapmanın Avantajları

Nasıl Alınır?

Hayat Eve Sığar uygulamasının güncellenmesi ile beraber gelecek olan özellikle birlikte, bireylere özel bir kod üretilecek. Türk Hava Yolları, koda istinaden tarama yapmasının ardından kod sahiplerinin uçuşa kabul edilip edilmeyeceğine karar verecek.

Antalya Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HES Kodu Nedir? Nasıl Alınır?

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds