Çin’de ortaya çıkan ve çok sayıda ölüme yol açan salgından sonra Güney Kore’de ikinci kez yeni tip koronavirüs vakasına rastlanıldığı bildirildi.

Yonhap Ajansı tarafından yapılan haberde Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve çok sayıda ölüme yol açan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgının devam ettiği anımsatılarak Güney Kore’de ortaya çıkan ikinci vakanın da teyit edildiği bildirildi.

Güney Kore Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi’nden (KCDC) yapılan açıklamada, Ülkenin başkenti olan Seoul’de yer alan Gimpo Uluslararası Havalimanı’na inen uçakta yer alan bir Güney Korelide yeni tip koronavirüs tespit edildiği bildirildi.

Merkez tarafından yapılan açıklamada Wuhan’da çalışan Güney Koreli 55 yaşındaki bir erkek yolcunun geçen hafta boğaz ağrısı ve diğer bazı hastalık semptomları ile bir Çin sağlık kliniğine başvurduğu açıklandı.

Güney Kore’deki diğer şüpheli 25 kadar vakanın sonuçlarının ise negatif çıktığı bilgisi de merkez tarafından paylaşıldı.

Koronavirüs vakası, ilk defa pazartesi günü doğrulanmıştı

Vuhan Koronavirüs

KCDC’den 8 Ocak tarhinde yapılan açıklamada, Aralık 2019 da Çin’in Wuhan Kentini ziyaret eden 36 yaşındaki Çinli bir kadının söz konusu hastalık belirtilerini gösterdiğinin tespit edilmesi üzerine Dongtan’da hastanede özel bir bölümde karantina altına alındığı bildirilmişti.

Ancak Güney Kore’de ilk kez pazartesi günü Inheon Uluslararası Havalimanı’na inen uçakta yer alan 55 yaşında bir Çin’li erkek yolcuda yeni tip koronavirüs hastalığı taşıdığı teyit edilmişti.

Bilindiği üzere gizemli virüs seyahat eden yolcular aracılığında Çin sınırlarını aşmış ve tüm dünyada korku ile izlenir olmuştu.

Vuhan Koronavirüs

Virüs, seyahat eden yolcular aracılığıyla Çin sınırlarını aşmıştı.  Hastalığın ortaya çıktığı Çin’in Wuhan kentinden dolayı bu isimle anılan hastalığın şu ana kadar koronavirüse ABD, Japonya, Tayland, Suudi Arabistan, Singapur ve Vietnam’da tespit edildiği bildiriliyor. Çin’de ortaya çıkan salgında şu ana kadar 25 kişinin öldüğü resmi kaynaklarca doğrulanmıştı.

Salgın hastalık nedeniyle hayatını kaybedenlerin 24’ünün Çin’in Hubey, birinin de Hıbey eyaletinden olduğu belirtilmişti

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, Tibet Özerk Bölgesi ve Çinghay eyaleti dışında bütün ülkede 177’si ağır olmak üzere 830 vaka tespit edildiğini bildirmişti.

Hubey eyaletinde ise bazı kentler arasındaki metro, otobüs ve feribot seferleri geçici olarak durdurulmuştu.

Güney Kore Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güney Kore'de ikinci yeni tip koronavirüs vakası

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds