Ziyaretçi akınına uğrayan Porsuk Çayı, sene boyunca toplamda 200 bin kişiye yakın ziyaretçiyi ağırlıyor.

Eskişehir’de bulunan Porsuk Çayı, yaz döneminde önemli  bir turizm merkezi haline gelmeyi sürdürüyor. Eskişehir’in önemli sembollerinden biri olan yer, özellikle turları ile ilgi odağı oluyor. Yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de yoğun ilgisini çeken bölgede ziyaretçiler, tekne ve gondollara binebilmek adına oldukça uzun kuyruklar oluşturuyorlar. Şehrin ekonomik kalkınmasına da önemli bir katkı sağlayan Çay, 12 aylık süre zarfında yaklaşık 200 bin şehir dışı misafir ağırlıyor.

Porsuk Çayı Üzerinde Tur Fiyatları Çok Uygun

Porsuk Çayı’nda tekne turları kişi başı 7.5 TL’den başlıyor. 4 kişilik gondol turları ise, 40 lira olarak belirleniyor. Yapılan turlar sayesinde ziyaretçi sayısı her geçen sene biraz daha artan Eskişehir’de özellikle Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları dolu dolu geçiyor. Uzak şehirlerden de sürekli ziyaretçilerin geldiğini belirten şehir sakinleri, bölgeye son yıllarda yatılı turistlerin de sık sık gelmeye başladığını ifade etti.

Yaklaşık iki senedir son derece yoğun turist çekmeyi başaran yer, şehir esnafının da yüzünü güldürüyor. Başta Katar olmak üzere birçok Arap kökenli turistin farklı ülkelerden şehre geldiğini belirten esnaflar, Türkiye sınırları içerisinde ise İstanbul, İzmir ve Ankara’dan fazlasıyla yoğun taleplerin olduğunu belirtti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eskişehir'in Porsuk Çayı Ziyaretçi Akınına Uğruyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds