Edremit Körfezi, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili boyunca hınca hınç doldu.

Yüzde 100 doluluk orasına ulaşan bölgede, 23 Haziran İstanbul Seçimi’nin ardından yerli ve yabancı ziyaretçilerin tekrardan akın etmesi bekleniyor.

İç turizm anlamında Türkiye’nin önde gelen bölgelerinden biri olan Ayvalık ilçesi ve Edremit Körfezi, turizmciye adeta can suyu oldu. 9 günlük bayram tatili boyunca sürekli olarak dolu olarak geçen günler, tatilin sona ermesiyle biraz sakinleşse de İstanbul Seçimleri’nin ardından bölgeye tekrar yoğun taleplerin başlaması bekleniyor.

İstanbul Seçimleri’nden Sonra Yoğunluk Başlayacak

Konuyla ilgili olarak Ayvalık Turizm Alt Yapı Geliştirme Hizmet Birliği (AYTUGEB) Genel Sekreteri Ümit Özgültekin, Ramazan Bayramı tatili boyunca sürekli olarak dolu olan bölgelerinden 23 Haziran sonrası da beklentileri yüksek tuttuğunu açıkladı. “Bayram tatili kış mevsiminden yeni çıkan esnaf ve turizmciler için adeta bir can suyu oldu” diyen Özgültekin, 23 Haziran seçimlerine kadar turizm anlamında kentin bir yavaşlama içerisine girdiğini belirtti.

23 Haziran İstanbul Seçimleri’nin tamamlanmasının ardından, bölgeye tekrar yoğunluğun başlayacağını belirten Özgültekin “Ayvalık ve Edremit Körfezi’ndeki tesisler oldukça hızlı bir sezon yaşayacak” dedi.

Bölgedeki yerli ve yabancı turist yoğunluğunun Ekim ve Kasım aylarına kadar süreceğini söyleyen Özgültekin bu aylarda bile doluluk oranının en az yüzde 70 civarında gezeceğini hesapladıklarını sözlerine ekledi.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edremit Körfezi'nde Turizm Sevinci

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds