Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya bulaşan, Türkiye’de de 1 kişide görülen yeni tip koronavirüs ile ilgili olarak önlemler alınmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, okulların tatil olması ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Kalın’ın açıklamaları:

“Cumhurbaşkanlığı öncülüğünde alınan kararlar neticesinde, ilk ve orta okullar ile beraber liseler 16 Mart 2020 tarihinden itibaren 1 hafta tatil edildi. İkinic ara tatil dönemi, öne alındı. 23 Mart 2020 tarihi ile beraber, uzaktan eğitim yöntemi ile öğrencilerimiz eğitim görmeye devam edebilecek. Süreç ile ilgili detaylı bilgileri, Milli Eğitim Bakanlığı aileler ile paylaşacak.”

“Üniversiteler ise 16 Mart 2020 tarihinden başlamak üzere 3 hafta boyunca tatil edilecek. Telafi anlamında, YÖK ile ilgili olarak koordineli bir süreç içerisinde olacağız. Eğitim kaybı olmaması adına, tedbirler alınacak”

Milli Eğitim Bakanlığı, koronavirüs salgınına karşı tedbirlerini toplamda üç aşamalı şekilde hayata geçirdi. Okullarda bilgilendirme çalışmaları, eş zamanlı hijyen ve olası bir tatil durumunda her zaman ve her yerden erişilibilen uzaktan eğitim altyapısı..

Bakanlık yetkilileri, süreç boyunca öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin paniğe kapılmaması ve süreci sağlıklı bir şekilde geçirmesi adına 444 0 632 numaralı MEBİM çağrı merkezi üzerinden de 7 gün 24 saat destek ve yönlendirme hizmetleri sunuyor.

Spor müsabakaları seyircisiz oynanacak

İbrahim Kalın, Türkiye’de sürece dair tedbirlerin başarılı bir şekilde uygulandığını da belirtti.
Kalın ayrıca, Nisan ayının sonuna kadar spor müsabakalarının seyircisiz olarak oynanacağını açıkladı.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklama yaptı! Koronavirüs..

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds