Yaklaşan Kurban Bayramı ile herkesi tatil heyecanı sardı. Hal böyle olunca turizm sektörünün aktörleri de kusursuz tatil arayanlar için kolları sıvadı. Konuyla ilgili olarak görüşlerini belirten Enuygun CEO’su Çağlar Erol, yaptıkları istatistiklere göre, yurt içi – yurt dışı ayrımı olmaksızın bakıldığında, gidiş – dönüş uçak bileti için harcanan bedelin ortalama 763 TL.olduğunu söyledi.

Bayramı yurt içinde geçirecekler memleketlerini veya sahil kesimlerini, yurt dışına çıkacaklar ise vizesiz veya kapıda vize veren ülkeleri tercih ettiklerinin altını çizen Erol, turizmin altın yıllarından birini yaşadığını belirtti.

Tatilde, başta sahil şeridi olmak üzere tatil bölgeleri ve yurt dışının büyük rağbet gördüğüne değinen Türkiye’nin en büyük uçak bileti sitesi Enuygun’un CEO’su Çağlar Erol, “Şu anda aralarında Trabzon, Iğdır, Samsun ve Diyarbakır’ın da bulunduğu bazı şehirlere uçak biletleri tükenmiş durumda. Bu şehirlere gidecek olanlar yalnızca aktarmalı uçak biletleri bulabiliyor” dedi.

Yurt içinde İzmir, yurt dışında Odessa!

Tatilcilerin yurt içinde ağırlıklı olarak memleketlerini tercih ettiklerini ifade eden Erol, yurt içinde seyahat edilen ilk beş lokasyonu şöyle sıraladı:  İzmir, Trabzon, Antalya, Bodrum ve Adana. Türk tatilcilerin gözdesi Kıbrıs’ta her yıl olduğu gibi bu Bayram’da oldukça popüler. “Bu tatil, yurt dışına çıkmak isteyenlere bakıldığında ise ilk sıralarda Odessa, Erivan, Bakü, Üsküp ve Belgrad’ı görüyoruz” diyen Erol, gurbetçi vatandaşların yoğun olduğu Almanya ve Hollanda’nın da, bayramda seyahat edilen ülkeler arasında yer aldığını belirtiyor.

Gidiş dönüş bilet fiyatı ortalaması 763 TL

Bayram dönemi için uçak bileti fiyatlarına da değinen Enuygun’un CEO’su Çağlar Erol, “Yurt içi ve yurt dışı ayrımı gözetmeksizin bakarsak gidiş – dönüş uçak biletlerine ortalama 763 TL harcanıyor. Tatile çıkacaklar daha uygun fiyatlı bilet bulmak için en yoğun gün olan 10 Ağustos 2019 Cumartesi yerine farklı tarihlere bakabilir. Sözgelimi 9 Ağustos tarihli biletler, 10 Ağustos’a göre yüzde 15, 11 Ağustos tarihli biletler ise yüzde 30 daha uygun” açıklamasında bulundu.

Memleket yolculuğunda ağırlık otobüste!

Bayram tatilleri, hiç şüphesiz  havalimanlarını hareketlendirdiği kadar otogarlarda da hareketliliğe neden oluyor.  Enuygun’da uçak biletinin yanı sıra otobüs bileti satışı da gerçekleşiyor. Otobüs seyahatleriyle ilgili olarak da istatistiki bilgiler paylaşan Çağlar Erol, “Buna  göre, otobüsle en çok gidilen şehirler İzmir, Ankara, Mersin, Adana ve Gaziantep” diye konuştu.  Otobüsle seyahat edenlerinin ağırlıklı olarak ziyaret  adresleri ise  memleketleri.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bayram Tatili İçin Enuygun.com'a Yoğun Talep

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds