Dünyanın en büyük kruvaziyer limanı işletmecisi olan Global Ports Holding’in (GPD) işletmekte olduğu Lizbon Kruvaziyer Limanı, beşinci defa Avrupa’nın En İyi Kruvaziyer Limanı olmayı başardı. Seyahat ve Turizm endüstrisinin en prestijli ödüllerinden biri olarak gösterilen World Travel Awards’ta Avrupa’nın En İyi Kruvaziyer Destinasyonu kategorisinin birincisi ise, yine Global Ports Holding‘in liman şehirlerinden biri olan Venedik oldu.

Uluslararası Seyahat ve Turizm endüstrisinin Oscar ödül gecesi olarak gösterilen World Travel Awards’a Global Ports Holding damga vurdu. Global Yatırım Holding’in bağlı kuruluşu olan Lizbon Kruvaziyer Limanı, beşinci defa Avrupa’nın En İyi Kruvaziyer Limanı ödülüne layık görüldü. GPH’nin liman şehirlerinden olan Venedik ise, Avrupa’nın En İyi Kruvaziyer Destinasyonu seçildi.

Lizbon’un Beşinci Ödülü Oldu

26. defa düzenlenen World Travel Award ödüllerinde Avrupa’nın En İyi Kruvaziyer Limanı kategorisinde 13 aday yarıştı. 13 adayın 5’i GPH’nin işlettiği limanlar olmak üzere Barselona, Kuşadası, Antalya, Venedik ve Lizbon’du. Bu kategoride ödülü almayı başaran liman ise Lizbon Kruvaziyer Limanı oldu. 2012, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında bu ödülü kazanan Lizbon Kruvaziyer Limanı,  beşinci defa zirveyi görmüş oldu.

Avrupa’nın En İyi Kruvaziyer Destinasyonu kategorisinde ise yine 13 aday yarışırken, bu adayların 4’ü GPH’nin liman şehirleriydi. Bodrum ,Kuşadası, Lizbon limanlarının da bulunduğu kategoride ödüle uzanan Venedik, diğer limanları geride bıraktı.

15’i kruvaziyer ve 2’si ticari olmak üzere 9 ülkede toplam 17 liman ile kruvaziyer liman işletmeciliğinin dünya lideri Global Ports Holding, 2017’de 24 milyon euroluk yatırımla tamamladığı terminal binasını hizmete almıştı. Üstün teknolojisi ve etkileyici tasarımı ile otoritelerin ‘olağanüstü’ olarak nitelendirdiği terminal, SIL Portekiz Real Estate 2017’de “Best Rehabilitation Urban Project – En İyi Kentsel Rehabilitasyon Projesi” seçilmişti. Yeni terminal binası ayrıca, kente kazandırdığı yenilikçi değerlerle 2017 Wallpaper Magazine Design Awards’da Lizbon’a “Best City – En İyi Şehir” ödülünü kazandırmıştı.

GPH, Venedik Kruvaziyer Limanı’nı 2016 yılında bünyesine katmıştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avrupa'nın En İyi Kruvaziyer Limanı 5. Kez Lizbon

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds