Antalya, gerek Türkiye gerekse de Dünya bazında turizm alanındaki en önemli noktalardan biri olarak biliniyor. Bu anlamda şehirdeki tüm faaliyetler yaz sezonuna göre hazırlanırken, mavi bayrak programı kapsamında da güzel bir haber verildi. Mavi bayraklı plaj sayısı anlamında Türkiye’de liderliği elinden bırakmayan Antalya’da bir plaj daha bu önemli simgenin sahibi oldu.

Muratpaşa ilçesinde bulunan Konserve Koyu’ndaki bir plaj, 2019-2020 sezonu için Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından yürütülen program kapsamında mavi bayrak almaya layık görüldü. Plajın mavi bayrağı almasıyla birlikte, Antalya’da bulunan mavi bayrağa sahip plaj sayısı 203’e yükseldi.

Tören Düzenlendi

Mavi bayrağı, otelin Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Bİlem, Muratpaşa Belediyesi Mavi Bayrak Yerel Sorumlusu Gürkan Yılmaz ve otelin çalışanları düzenlenen bir tören ile astı.

Nuri Bilem, yaptığı açıklamada işletme olarak yoğun denetimlerden başarıyla geçtiklerini ve şartları yerine getirmeyi başararak mavi bayrağı hak ettiklerini söyledi.

Mavi bayrak ile ilgili açıklamalarına devam eden Bilem, bu ödülün turizm sektörü adına önemli bir kıstas olduğunu vurgularken “Uluslararası öneme sahip olan özelliğiyle, bu ayrıcalık Türk turizmine de katkı sağlıyor. Denizimizin ve tesisimizin insan sağlığına uygun şartlar barındırdığı, bu sene de tescillenmiş oldu. Mavi bayrak, tatil programı yapan bireylerin ve aynı zamanda tur operatörlerinin aradığı, dünyada halk nezdinde en çok bilinen ve güvenilen bir eko-etikettir” ifadelerini kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antalya'ya Müjde! Mavi Bayraklı Plaj Sayısı 203 Oldu

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds