Bilindiği gibi yoga ve meditasyon aslında ruh sporudur. Bu sporu yaparken ortam,yer, zaman da spor sağlığı açısından önemlidir.

Gezi rehberi

Gezmeyi kim sevmez ki? Hepimiz hem gezip hemde günlük işlerimizi halletsek başka birşey istemezdik herhalde. Meditasyon insan ruhunu besler. Seyehat ise insan Kültürünü. Peki, her ikisini birden yapabilsek nasıl olurdu? Gelin hep birlikte hem meditasyonun zirvesine çıkabileceğimiz yerleri hem de gezip birçok şey görebileceğimiz ülkeleri inceleyelim.

Hindistan

Hindistan, yoganın ve meditasyonun kalbidir demek yanlış bir ifade olmaz. Yoga ve meditasyon için hint okyanusuna karşı bu sporu gerçekleştirip ruhunuzu okyanus ile birleştirmek yada cıvıl cıvıl olan yoga ve meditasyon grup derslerine katılmak tamamen sizin tercihiniz.

Tayland

Tayland deyince aklımıza kalabalık şehirler gelebilir. Ama değinmemiz gereken bir konu daha var ki; Tayland’ ta kalabalık gürültülü şehirler kadar tenha ve sessiz sakin şehirlere de rastlamak mümkün. Yoga ve meditasyonu bu ülkede gerçekleştirmek sanıldığından daha keyif verici. Üstelik Chiang Mai, Pai ve Ko Lipe gibi muazzam doğa noktalarında bu sporu gerçekleştirmek de seçenekler arasında.İmages yoga ve meditasyon tatili icin ideal ulkeler

Endonezya

Bu ülkemiz ise tropikal bir iklime sahip olup Tayland ve Avustralya arasındaki sıra adaları temsil ediyor. Tropikal olması doğaseverler için artı bir puan olarak haneye geçiyor ve genellikle bu adalar tavsiye ediliyor. Yoga ve Meditasyon için uygun bir ülke olarak sıralamada yerini alıyor.

Nepal

Everest Dağının da bu ülkede bulunduğu Nepal’de, Everest Dağı kadar yükselme şansını yakalayabilirsiniz. Nepal’de bulunan toplumun başlıca inançları Budizim ve Hinduizm olduğundan içsel olarak yükselebilir, sporunuzu tam verimli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kosta Rika

Şimdi ise yolculuğumuz Orta Amerika! Yoga ve Meditasyon için gideceğiniz bu ülkede önce sakin ve dingin bir şekilde sporunuzu gerçekleştirip ardından bir sürü turistik yerler görme fırsatı yakalayabilirsiniz.Atlas okyanusunun diğer kısmına geçmişken görebileceğiniz Küba,Jamaika,Venezuela gibi turistik yerleri de keşfetme şansı sizlerle olacaktır.

İspanya

Bir akdeniz ülkesi olan İspanya da kültürel ve tarihsel yapıları görebilir ardından Yoga veya meditasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sadece bununla kalmayıp kendinize özel araç kiralayıp ülkenin güzelliklerini karış karış gezebilir, muhteşem kumsalına ayaklarınızı sokarken güneşlenebilirsiniz.

Turizm Haberleri

Ünlülerin de artık çok sık yaptığı meditasyon ve yoga sporu günümüzde önem taşımaya başladı. Ünlü isimlerden Angelina Jolie, Madonna, Jeniffer Lopez gibi ünlüler de artık meditasyon ve yoga için tatil yerleri aramaya başladılar bile.

Ünlü Türk oyuncu Cansu Dere geçtiğimiz günlerde Meditasyon ve yoga için Maldivlere uçtu. Biraz kafasını dinlemek ve dilediği kadar meditasyon yapmak için Maldivlerde olduğunu belirtti.

Yoga ve Meditasyon için ideal ve uygun olan ülkeleri sizler için derledik. Artık dilediğiniz kadar meditasyon veya yoga yapmak sizin tercihiniz. Şimdiden sakin kalmaya ve bavulunuzu usulca hazırlamaya başlayabilirsiniz…

Tatile Turla mı Çıkmalı? Yoksa Bireysel mi?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yoga ve Meditasyon Tatili İçin İdeal Ülkeler

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds