Eğlence, dünyanın tüm iklimlerine yayılmıştır ve birçok kentte onlarca festival kendilerine özgü biçimde kutlanmaktadır. Uzak Doğu ise akıllarda kalan mistik havası, az bilinenleri ve kendine has kültürüyle bambaşka bir coğrafyadır. Halen daha Uzak Doğu’nun birçok ülkesinde festivaller her yıl geleneksel olarak kutlanmaya devam ediyor. Peki, bu Uzak Doğu’nun en eğlenceli festivalleri hangileridir ve nerelerde, nasıl kutlanır?

Tayland Festivalleri

Bir Uzak doğu ülkesi olan Tayland çok eğlenceli ve ilginç festivallere ev sahipliği yapan bir ülkedir. Sadece festivaller için çok sayıda turist bu ülkeye gelmekte ve bu festivallere katılarak eğlenceli zamanlar geçirmektedir.

Peki, Tayland festivalleri hangileridir?

  • Songkran Festivali, bu festival dünya üzerindeki en çok eğlence vaat eden festivaller arasında yer alır. Tayland’ın en sıcak zamanlarında kutlanan bu festivalde insanlar ellerine ne geçerse onunla birbirlerini ıslatıyorlar.
  • Loi Krathong Festivali, suya bırakılan sepetlerle kutlanan oldukça geniş katılımlı bir festivaldir.
  • Maymun Büfesi Festivali, binlerce insanın maymunları beslediği, eğlenceli anların yaşandığı bir organizasyondur.

Tayland, kendine özgü inanışları, gelenekleri ve kültürüyle çok ilginç ve eğlenceli festivallerin yaşandığı bir ülke olarak öne çıkıyor.İmages uzak dogunun en eglenceli festivalleri

Hindistan Holi Festivali

Belki de dünya üzerindeki en renkli festivali olarak Holi festivalini tanımlayabiliriz. İlginç kültürüyle bu festivalin doğuş yeri ve ana merkezi Hindistan. Bu festivale katılanlar rengârenk toz boyaları ile birbirlerini boyamaya çalışıyor ve geleneksel Hint müzikleriyle eğleniyorlar.

Bu festivalin kutlanmasındaki amaçlar ise;

  • Kışın bitişinin, baharın gelişinin kutlanması,
  • İyiliğin kötülük karşısındaki zaferinin kutlanması,
  • İyi hasada şükranların sunulması

Şeklinde sayılabilir. Bu festival Hindistan merkezli olsa da dünyanın birçok yerinde kutlanıyor. Son senelerde ülkemizde İstanbul’da da bu festival Mart ayında kutlanıyor.

Çin Harbin Buz ve Kar Festivali

Dünyadaki en büyük kar festivalinde, en muazzam ve büyük buz heykeller yapılıyor. Festival Çin’de 5 Ocakta başlıyor ve tam bir ay süresince devam ediyor. Dünyanın en önemli yapılarının buzdan heykellerini bu festival sırasında görebilirsiniz.

Güney Kore Boryeong Çamur Festivali

Güney Kore Boryeong’un ev sahipliği yaptığı çamur festivalinde insanlar birbirlerini çamurla kaplayarak eğleniyorlar. Boryeong bölgesindeki bu çamurun sağlıklı ve mineral açıdan çok zengin olduğuna inanılıyor.

Güney Kore’de En Uygun ve Kaliteli Oteller

Romanya Seyahat Rehberi


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzak Doğu'nun En Eğlenceli Festivalleri

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds