Yazı Oluştur

Yazıma bilin bakalım ne ile başlayacağım? Tabiki de lahmacun 🙂 çünkü severim ve hamburgeri bence döver. Lahmacun dediysek öyle hafife almadan işin hakkını veren yerden yemek gerek. Unutamadığım lahmacun lezzeti adı üstünde. Size bildiğini tüm lahmacunları unutturacak bir lahmacun ziyafeti ile tanıştırmak isterim. Mecidiyeköy’de çalışırken tanıştığım Buket Lahmacun kesinlikle deneyimlenmesi gereken bir lezzeti sunmaktadır. Öğle saatlerinde iş yerlerinin sıklıkla tercih etmesi sebebi ile bir yoğunluk olabilir bu sebepten öğleden önce yada 2-3 gibi uğranması daha iyi bir deneyim yaşamanızı sağlayacaktır.

Sokak köftesi sever miyiz?

Yazı Oluştur

Mecidiyeköy'de çalışıyorken yine sıklıkla tercih ettiğim köfteci Mustafa abi'nin köftesini yemenizi tavsiye ederim. Ne zaman yesem lezzeti damağımda yer eder.

Goralı Olmadan Olur mu?

Yazı Oluştur

Üsküdar Fıstıkağacı'nın vazgeçilmezi olan Patso Burger'de goralı yemediyseniz bence değerlendirmeniz gereken bir lezzet. 7*24 önünde kuyruk görebilirsiniz. Heleki daha önce hiç yemediyseniz o soğuk havalarda insanların dipdibe, ayakta neden eziyet çekerek yediğine anlam veremeyebilirsiniz. Bir patso yedikten sonra yanında da buzz gibi bir limonata içtikten sonra her şey daha anlamlı gelecektir. Güvenin bana 🙂

Çorba'da önemlidir hani 🙂

Yazı Oluştur

Evet çorba ama bu çorbalar öyle yemek öncesi içebileceğiniz çorbalardan değil. Ümraniye Tepeüstü'ne yolunuz düştüğünde Kervensaray'a uğramadan geçmeyin derim. Şayet kellepaça ve işkembe düşkünü iseniz şiddetle tavsiye ederim. Bir zamanlar gece içilen çorbalarım için tek adresimdi. Şu sıralar gece çorbalarını bıraktım 🙂  Bu arada beyran seçeneğide oldukça leziz ve damakta yer edecek kıvamdadır. 

Karadeniz Pidesi Olmadan Olur mu?

Yazı Oluştur

Samsun'a yolunuz düşerse Gülhan Petrol'de yediğiniz kuşbaşı kaşarlı karadeniz pidesini unutamazsınız ama eğer yolunuz istanbul'da ise o zaman da Tepeüstünde Lider Pide de kıymalı yumurtalı bir pide seçeneğini değerlendirmenizi öneririm. 

Islak Hamburger Desem ?

Yazı Oluştur

Islak hamburger denince akla ilk gelen yer Kızılkayalar mı? Taksimde İstiklal caddesinin başından geçerken istemsizce gidip ver bi ıslak dediğiniz yer. Daha önce hiç denemediniz mi? O zaman önünden geçerken ayaklarınıza karşı çıkmayın.

 1. Seçimlerim Beğenildi mi?

  1. İmages Evet 1
   Evet
  2. İmages Hayir 1
   Hayır
  7 oy
  Sonuçları Paylaş

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Erçin Kaya

İstanbul doğumludur ve istanbulda yaşamaktadır. Şu anda zorunlu haller sebebi ile plaza hayatı sürmektedir. Bir gün büyük şehirin gürültüsünden kurtulmak doğa ile iç içe yaşayabilmek için çalışmalarına devam etmektedir.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Unutamadığım Lezzetler Gurme Serisi #1

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds