Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi sevenlerin cevabını en çok merak ettiği soruların başında planın turla mı yoksa bireysel olarak mı yapılması sorunsalı gelir. Gezinin amacına uygun olarak bu iki alternatif kendi içinde farklı avantajları ve dezavantajları barındırır. Deneyimli bir gezi rehberi eşliğinde yapılacak turlar, gidilen ülke veya şehrin en bilinmeyen yerlerinin daha yakından tanınmasına fırsat sağlar.

Tüm Kontrol Elimde Olsun Diyenlere Özel!

Hem günlük hayatta hem de gezi sırasında kontrolün kendi elinde olmasını isteyenler için en doğru seçim bireysel bir gezi planı olacaktır. Yapılacak küçük bir araştırma sonunda gidilecek yerin;

  • Tarihi güzellikleri
  • Yeme&içme adresleri
  • Alışveriş merkezleri ve
  • Görülmesi gereken yerler listelenerek gezi rotası oluşturulabilir.

Özel tercihleri olanlar, bebekli gezginler veya rahatına düşkün olanlar ise geziye bir turla çıkmayı tercih etmelidir.İmages turla gezi mi yoksa bireysel gezi mi

Güvenliği Düşünenler İçin Tur Tavsiyeleri

Yurt içi ya da yurt dışı gezilerde hemen her konuda güvenliği ön planda tutanlar en güncel turizm haberleri eşliğinde bir tur ile anlaşabilirler. Daha önce defalarca aynı bölgeye gezi düzenleyen ve belki de yerel bir rehberle çalışan şirketler her zaman sonucu başarılı olacak bir organizasyonun altına imzalarını atacaktır.

Bölgeyi yakından tanıyan ve kurumsal hizmetleriyle tanınan bir tur şirketi eşliğinde düzenlenen gezilere de güvenli riski yoktur. Bireysel bir planda ise;

  • Gidilen şehir yaşamına
  • Gece ve gündüz gezilerine ve
  • Yiyecek&içecek tercihlerine ekstra önem verilmelidir.

Günlük hayatında her zaman planlı olanlar için gezilecek yerlerin önceden belirlenmesi ve gerekli olması halinde rezervasyonların tamamlanması hayatı kolaylaştıracak çok önemli bir detaydır.

Zamandan Tasarruf Sağlamak İçin

Tatil planı yaparken en önemli detayın zamanlama olması halinde tercihin tur şirketinden yana kullanılması tavsiye edilir. Lojistik anlamda kolaylık sağlayan başarılı bir seyahat rehberi, tur devam ederken valiz ve eşyaların güvenle korunması için doğru yerleri önceden tespit eder.

Yabancı dilin sorun olduğu bölgeler için özellikle yerel rehberlerin hizmet verdiği butik tur şirketlerinden hizmet alınabilir. Dil bilmemek seyahat için en önemli engel olarak görülmese de tatil konforunun en üst seviyede sağlanması açısından zorunludur.

Yoga ve Meditasyon Tatili İçin Uygun Ülkeler


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Turla Gezi mi? Yoksa Bireysel Gezi mi?

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds