Türkiye’den rahatlıkla gidebileceğiniz ülkeler bulunur. Rahatlık olarak vizesiz girmekten bahsediyoruz. Gün geçtikçe Türkiye’ye vize istemeyen ülkeler çoğalmaktadır. Bu ülkelere giriş çıkışınızı çok kolay bir şekilde yaparak ister tatil, ister belirli bir süre zarfında çalışabilirsiniz. Türkiye’den vize istemeyen ülkelerin listesi oldukça kabarıktır. Vize istemeyen ülkeler Türkiye’ye kapılarını sonuna kadar açmıştır ve hayallerinize kavuşma imkanı sunar.

Vize İstemeyen Ülkeler

Vize istemeyen ülkelerden bazılarını sıraladık. Bu ülkelere kişiler giriş çıkış yaparak buradaki hayatı görebilir, farklı kültürü öğrenebilir ve diledikleri zaman tatil yapabilirler.

  • Arjantin vizesizdir ve 90 gün kalma hakkı tanır.
  • Arnavutluk
  • Andorra
  • Brezilya
  • Bosna Hersek

Bu ülkelere vizesiz giriş yapabilir ve ülkelerde 90 gün kalabilirsiniz. Böylece tatil yapmak için sadece şehirlerarasında gezmeniz gerekmez

Yurt Dışı Hayal Olmaktan Çıktı

Yurt dışına gitmek istemeniz artık hayal olmaktan gerçeğe dönüşüyor. Vize istemeyen ülkeleri seçerek sadece uçak bileti almanız yeterli olacaktır. Vizesiz yurt dışına çıkış yaptığınız zaman orada belirli bir süre zarfında kalabilir ve bu süre zarfı çok kısa olmaması da sizlere büyük avantajlar sağlar.İmages turkiyeden vize istemeyen ulkelerin listesi

Vizesiz Gitmenin Avantajları

Vizesiz gitmenin birçok avantajı bulunur. Bunlardan bazıları şöyledir.

  • Para kaybı yaşamadan sadece uçak bileti ile gitmeniz yeterli olacaktır.
  • Zaman kaybı yaşamazsınız. Vize işlemleri uzun sürdüğü için ya vizeyi çok önceden almanız gerekirdi ya da bu sene ki tatil planınız yurt dışı olmayacaktı.
  • Dilediğiniz zaman buradaki yaşantınız gibi oraya sürekli gidip gelebilirsiniz.
  • Uygun fiyatlarla gidip gelmeniz mümkündür.

Bu gibi avantajlar kişileri hem yormayacak hem de tatil istedikleri zaman yapabileceklerdir. Bu gibi durumlarda anında karar verebilir ve her sene vizesiz bir ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Vizesiz Gezin

Vize istemeyen ülkelerin sayısı oldukça fazla olduğu için dilediğiniz gibi ülkeleri gezme imkanınız vardır. Böylece yeni yerler keşfedebilir ve yeni bir tarihle tanışabilirsiniz.

Hayatınızda değişiklik istediğiniz her an yurt dışı tatillerini planlarınız arasına katarak uygun fiyatlarla gerçekleştirebilirsiniz. Vizesiz birçok ülkenin araştırmasını yaparak çeşitli alanlar deneyebilir ve Avrupa, Asya, Amerika ülkelerini vizesiz giriş yaparak farklı anılar yaşayabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'den Vize İstemeyen Ülkelerin Listesi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds