Hobbit evleri, son yıllarda farklı bir deneyim arayan bireylerin ilk tercihleri arasında bulunuyor. Yüzüklerin Efendisi filmindeki hobbit evlerini bilmeyen yoktur. Ülkemizde de bu evlerden mevcut olduğu pek bilinmese de yurt dışından da oldukça fazla rağbet alan yapılar bizim ülkemizde de mevcuttur. İşte, en iyi hobbit evleri;

En İyi Hobbit Evleri

Sivas Hobbit Evleri

hobbit evleri

Tasarım olarak filmdeki evleri aratmayacak özelliklere sahip olan Sivas’ta bulunan evler özellikle Rusya ve Ukrayna’dan oldukça fazla talep alıyor.

Filmdeki evlerden esinlenerek yapılan yamaç evleri yabancılar tarafından alınmak isteniyor.

Evlerin otantik görüntülerinin medyada yayımlanmaya başlamasından sonra her geçen gün artan bir ilgi ile karşılanan bu evlerde kiralık olarak turizm amaçlı konaklamak da mümkün. Sivas’ın meşhur soğuğunda, farklı ve sıcak bir deneyim yaşamak adına hobbit evlerini tercih ederek unutulmaz bir anı birikimi sağlayabilirsiniz.

hobbit evleri

Bahar aylarında doğanın canlanması ile yemyeşil bir alanda göz alıcı bir güzelliğe bürünen evler, Sivas il merkezine sadece 7 km uzaklıkta, Paşabahçe Mesire Alanında yer almaktadır.

Özel bir firma tarafından işletilen evlerde mutfak, salon, yatak odası ve banyo bulunuyor. Normal bir ev düzeninden farkı olmayan evlerde, ekstralar da elbette ki bulunuyor. Doğa ile iç içe olan ve kış ve yaz mevsimlerinde farklı deneyimler yaşayabileceğiniz evler Sivas Turizmine yeni bir soluk kazandırmışa benziyor.

23 adet inşa edilen evlerde konaklamak için önceden rezervasyon yapmak gerekiyor. Anlık başvurularda yer bulamayacaksınız. Özel günlerinizi daha da renklendirmek isteyen ve ülkemizden de yoğun talep alan evlerde inanılmaz güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Kocaeli Hobbit Evleri

Kocaeli hobbit evleri

İstanbul’a olan yakınlığı ve muhteşem doğal yapısı ile Marmara Bölgesinin turizm cenneti olarak tanımlanan illerin başında yer alan Kocaeli’de Uzuntarla Tabiat Parkı’nın içerisinde yer alan evler, 2018 yılında Kocaeli Belediyesi tarafından hizmete sunulmuştur.

Tabiat parkı içerisinde hayvanat bahçesinin yanı sıra bir cafe de ziyaretçilere hizmet vermektedir. Park içerisinde bulunan çardak ve masalarda yanınızda getireceğiniz yiyecek ve içecekleri de kullanarak harika bir gün geçirebilirsiniz. Park içerisinde mangal yakmak yasak, ancak yanınızda getireceğini küçük tüp ile çay demleme imkanına sahipsiniz.

Kocaeli hobbit evleri

Kocaeli Hobbit Evleri ise çocuklara yönelik etkinlik amaçlı düzenlenen bir alana yapılmış. Ancak o kadar ilgi çekmiş ki, parka gelenlerin fotoğraf çektirmeden ayrılmadığı bir alan olmuş zaman içerisinde. Konaklama amaçlı kullanılmayan evler depo olarak kullanılmaktadır.

Ancak bölgeye yapacağını bir ziyarette, bu evleri de görmeden dönmeyiniz. Zira, Ormanya’nın müthiş dokusunun içinde hobbit evleri de inanılmaz bir uyumu beraberinde getiriyor.

Sivas Otelleri

Kocaeli Otelleri

Ucuz Tatil Yapmanın Püf Noktalarını Merak Ediyor Musunuz?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sivas’taki Hobbit evlerde bir gece konaklamış biri olarak kesinlikle tavsiye ederim. İç dizayn ve kompakt bir yapı halinde konaklama imkanı sağlıyor. Sivas belediyesinin özel ve örnek sayılabilecek bir projeydi. Öneri olarak da aracınızla seyahat etmenizi(ormanın içinde olduğu için alışveriş yapma sıkıntısı yaşamamanız adına) ve mümkünse sonbahar mevsiminde ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Günlük daire fiyatlamaları da makul

  2. Açıkçası bu haber beni bir hayli heyecanlandırdı. Ölmeden yapılacak şeyler listemize Sivas ya da Kocaelindeki bu Hobbit evlere gidip sabahtan akşama kadar Yüzüklerin Efendisi serisini bitirmek lazım. Çok hoş, güzel duruyor. Deneyimlemek lazım.

Türkiye'deki En İyi Hobbit Evleri

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds