Ülkemizde çok sayıda köy yer alıyor ve bazı köyler doğal güzellikleri ve hikayeleri ile diğer köylerden ayrılarak dikkatleri üzerine çekiyor. Sizler için hazırladığımız gezi rehberi ile ülkemizde yer alan en güzel köylerin hangileri olduğunu öğrenebilirsiniz.

Gölyazı Köyü

Gölyazı köyü Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bağlı güzel bir köydür. Köy Ulubat Gölü’nün ortasında yer alan bir ada görünümünde olduğu için turistler tarafından oldukça ilgi çekmektedir. Özellikle fotoğraf sanatçılara köyün manzarasında resim çekebilmek için Gölyazı’ya geliyorlar. Köyün tarihi çok eski döneme dayandığı için tarihi açıdan da önemli bir köy olma özelliğini koruyor. Bu özelliğinden dolayı da köyde gezilebilecek tarihi alanlar yer alıyor. Bunlar;

  • Aziz Panteleimon Kilisesi
  • Ağlayan Çınar
  • Rum Evleri
  • Gölyazı Kültür Evi

Bu tarihi mekanların gezilmesi yanı sıra ziyarete gelenler harika lezzetleri tadabiliyorlar. Sizlerde hafta sonu kısa bir tatil yapmak isterseniz Gölyazı köyünü seçebilirsiniz. Harika manzarasında unutulmayacak saatler geçirip resim çekinebilirsiniz.

En Uygun Nilüfer Otelleri

Akpınar Köyü

Akpınar Köyü Eğirdir ilçesinde yer alıyor ve köy ziyaretçilerine Eğirdir Gölü manzarasını izleme imkanı sağlıyor. Bu harika manzaraya sahip köye gelenler paraşüte de binebiliyorlar. Köyün göle bakan seyir tepesinde hamaratlı ellerin yaptığı gözlemelerden yiyerek de karınlarını doyurabiliyorlar.

Uçhisar Köyü

Uçhisar Köyü Nevşehir’in en güzel köyüdür. Aynı zamanda en yüksek köyü olma özelliğine sahiptir. Uçhisar köyünü ziyaret edenler köyde bulunan Uçhisar Kalesi’nden Kapadokya manzarasını seyretme imkânı buluyorlar. Aynı zamanda ziyarete gelenler bu köyde güneşin doğuşunu ve batışını izleyebiliyorlar. Gizemli bir havası olan köyde harika vakit geçirebiliyorlar. Doğal güzelliklere hayran olan kişiler için görülebilecek en güzel mekânlardan birisi olabiliyor.İmages turkiyede gormeniz gereken en guzel koyler

Cumalıkızık Köyü

Cumalıkızık Köyü seyahat rehberi olarak görülmesini önerdiğimiz en önemli köylerden birisidir. Özellikle Osmanlı devletinin kurulmasına imkân sağladığı için Türkler tarafından önem taşıyor. Köy aynı zamanda doğal özelliklerini koruması ile de dikkat çekiyor. Köyde yer alan tarihi evler asıl özelliklerini koruyarak günümüze kadar geldiği için büyük önem taşıyor. Ayrıca köyde geçmiş döneme ait tarihi eserler de yer alıyor. Bunlar arasında şu mekanlar bulunuyor;

  • Küpeli Ev
  • Cumalıkızık sokakları
  • Cin Aralığı
  • Cumalıkızık Hamamı
  • Anıt Çınarlar
  • Cumalıkızık Müzesi

Bursa Cumalıkızık köyüne gelenlerin bu mekânları görmeden ve köyün tarihi havasını solumadan köyden ayrılmamaları gerekiyor.

Faralya Köyü

Faralya köyü Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer alan şirin bir köydür. Köy dik yamaçların üzerine kurulmuştur ve kurulduğu yer bakımından Ölüdeniz manzarasına sahiptir. Harika bir doğa manzarasına sahiptir. Tatil için bu mekânı seçenler doğa eşliğinde harika vakit geçirebiliyorlar. Aynı zamanda köyde geçmiş dönemden kalan tarihi kalıntıları gezebiliyorlar.

Şirince Köyü

Şirince köyü İzmir’in Selçuk ilçesinde yer alıyor. Köy hakkında yapılan turizm haberleri sayesinde birçok kişi tarafından biliniyor ve turlar düzenleniyor. Yerli ve yabancı turistler bu turlara katılarak köyün doğal havasında harika zaman geçiriyor. Buraya gelen kişiler köyü gezerken aynı zamanda köyde üretilen lezzetli şarapları da tadabiliyor.

İzmir Selçuk Otelleri

Çıralı Köyü

Antalya’da bulunan Çıralı köyü Olimpos Dağlarının eteklerinde yer alan doğal bir köydür. Köyde antik kentlerde bulunduğu için kişiler doğal havası ve deniz manzarasının yanı sıra köye gelenler tarihi bir gezide geçirebiliyorlar. Bu köyde gezilmesi gereken en önemli yerlerden birisi Yanartaş’tır. Bu taş her zaman yandığı için Sonsuz Ateş olarak da anılıyor ve yöreye gelenlerin ilgi odağı oluyor. Aynı zamanda köyde yer alan koylarda tatilciler tarafından ilgi görüyor.

Antalya Otelleri

Belkıs Köyü

Belkıs köyü Gaziantep’te bulunan tarihi bir köydür. Köy içerisinde bulunan Zeugma Antik kentinden dolayı yerli ve yabancı turistler tarafından fazla ilgi görüyor ve her yıl köye onlarca tur düzenleniyor. Köye gelip antik kenti gezenler tarihi dönemlerin etkisini üzerlerinde hissederek köyden ayrılıyorlar. Köy içinde bulundurduğu antik kentten dolayı Zeugma köyü olarak da anılıyor.

Transavia France, İstanbul’daki İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'de Görmeniz Gereken En Güzel Köyler

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds