Tatil denilince ilk akla gelen yer; plajlardır. Türkiye plajlar yönünden çok zengin bir ülkedir. Birbirinden güzel ve nefes kesici plajlara sahiptir. Seçenek çok olduğu için seçim yapmak da oldukça zor. Turizm haberleri kapsamında en güzel plajların listesini sunulmaktadır.

Çeşme- Delikli Koy

En güzel tatil yerlerinden biri olan Çeşme, plajlarıyla ünlüdür. Bu plajlar arasında delikli koy dikkat çekiyor. Birkaç yıl öncesine kadar pek çok kişi bu koydan haberdar değildi. Ancak; bugün hemen herkesin keşfetmiş olduğu plajlardan biri. Pırıl pırıl kumları ve berrak deniziyle keşfe değer bir plajdır. Bu plajın en önemli özelliklerinden biri de huzur veren bir atmosfere sahip olmasıdır. Sessiz ve sakindir. Herkesin seyahat rehberi içinde olması gereken bir yerdir.İmages turkiyede gormeniz gereken plajlar

Phaselis- Kemer

Kemer’e on beş dakika uzaklıkta yer almaktadır. M.Ö 700 yıllarına kadar uzanan tarihte sahip bir kenttir. Bu tarihi zenginliklerle dolu kentin hemen yanında aynı isimle anılan bir koy bulunmaktadır. Orman ve bunun yanı sıra dağ manzarasıyla çevrili bu koyun plajı oldukça popülerdir. Doğa ile baş başa olma imkânı sunan bir yer.

Bodrum Ortakent Kargı Plajı

Ortakent Kargı plajı oldukça popüler. Yolu Bodrum’a düşen her tatilcinin mutlaka uğradığı plajlardan bir tanesidir. Mükemmel manzarası, mis gibi havası, ince, yumuşak kumu ve çarşaf gibi uzanan deniziyle mutlaka gidilmesi gereken yerlerdendir.İmages turkiyede gitmeniz gereken plajlar

Çıralı- Antalya

Çıralı, ormanlarla kaplı ve ağaç evleriyle meşhur olan Olimpos’un yanındaki plajdır. Tarihi zenginlikleri de barındırır. İnce taneli yüksek kalitede kumlara sahiptir. Olimpos kentinin içinden geçerek gelen dere denizle birleşmektedir. Denizi çok temiz ve berraktır. Buradaki evlerde konaklayıp bu plajın tadını çıkarmak mümkün.

Hisarönü- Datça

Gezi rehberi konusunda Marmaris ilk sıralarda yer alır. Marmaris tam bir tatil cennetidir. Bu cennetten bir parça olan Datça plajlarıyla dikkat çekmektedir. Sığ denizi herkes için uygundur. Kum rengi kiremit rengini andırmaktadır. Etrafında bulunan şirin balıkçılar ve birbirinden güzel pansiyonlarla harika bir tatil keyfi sunmaktadır. Sahip olduğu temiz havasıyla kalp ve özellikle astım hastalarına iyi geldiği söylenmektedir.

ÖNERİ: Uzak Doğu Ay Festivali Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'de Gitmeniz Gereken Plajlar

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds