Karadeniz Bölgesi’nin önemli kayak merkezlerinden olan Zigana Kış Sporları ve Turizm Merkezi, kayak sezonuna merhaba dedi.

Özellikle hafta içinde etkisini arttıran kar yağışının fırsatlarını avantaja çeviren vatandaşlar, Gümüşhane ile Trabzon sınırları arasında yer alan dağdaki tesislere adeta akın etti.

Kayak yaparak kışın ve karın tadını çıkaran vatandaşlar, aile boyu kızak ile kayma etkinliği ile de unutulmayacak anlar yaşadı.

“Zigana’ya kar çok geç geldi”

Zigana'da kayak sezonu açıldı
Doğu Karadeniz’in gözde kayak merkezlerinden 2050 rakımlı Zigana Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nde kayak sezonu başladı. ( Muhammet Çelik – Anadolu Ajansı )

Tesislerin işletmecilerinden olan Murat Eroğlu, yaptığı açıklama karın etkisiyle birlikte konuk sayısının arttığını söyledi. Bölgede yer alan pistlerin kayak tutkunları için hazır olduğunun altını çizen Eroğlu, “Bu yıl bölgeye kar çok geç geldi. Bu nedenle de kayak sezonu geç başladı diyebiliriz. 2020’nin gelmesiyle birlikte kar yüzümüzü güldürdü. Yeni yılda dolu bir kış sezonu geçirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Yörenin ilk kayak merkezi olmalarından dolayı konumlarının son derece iyi bir noktada olduğunu kaydeden Eroğlu, “Bölgemiz, doğası, coğrafyası ve konumu itibariyle sık sık tercih edilen bir yer. Doğal güzelliklerin yanı sıra ulaşımın kolay olması da, kayak severleri buraya çekiyor” ifadelerini kullandı.

Bölgeye kayak yapmak için gelen ziyaretçilerin birçoğu, tesislere ilk defa geldiğini belirtirken doğasından ve imkanlarından dolayı kayak merkezine olan hayranlığını gizleyemedi.

Kaynak: AA

En İyi Trabzon Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zigana Kayak Sezonunu Açtı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds