Trabzon seyahat rehberi ile, yeşil ile mavinin birleştiği muhteşem bir kentte unutulmaz bir tecrübe yaşamanız mümkün.

Gezginlere doğası, tarihi ve mutfağı ile farklı bir deneyim sunan Trabzon, şehrin içerisinde çok sayıda alternatifi bulabileceğiniz bir yer. Şehir merkezinde yapılacak keyifli gezilerden, yaylalarına çıkarak yeşilliğin içinde kaybolmayı sunmaya kadar çok sayıda alternatif sunan Trabzon’da gitmeden dönmemenizi önerdiğimiz yerleri listeledik. Trabzon seyahat rehberi ilk yazı dizisi ile şehri sizlere tanıtacak.

Sümela Manastırı

İmages s7 6

Trabzon seyahat rehberi temalı bir yazının olmazsa olmazı, Sümela Manastırı 🙂

1. yüzyılda inşası tamamlanan Sümela Manastırı, Trabzon’u zirveden görmeniz konusunda sizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu ölümsüz yapıda, sonsuz bir yeşil ile karşı karşıya kalmanız çok muhtemel. 2015 yılında restorasyon nedeniyle ziyarete kapatılan Sümela Manastırı, 2018’de kısmen de olsa tekrardan ziyaretçilerine kapılarını açmaya başlamıştı.

Bedesten Çarşısı

İmages Basliksiz 5 3

Trabzon’dan Osmanlı izlerine rastlamadan dönmek hiç olur mu? Bedesten Çarşısı, Osmanlı’da zirve yapan çarşı kültürünü yaşayabileceğiniz en ikonik yerlerden biri. Değerli eşyalar satan tüccarlardan Trabzon’un özel lezzetlerini tatmaya yarayacak olan lokantalara kadar geniş yapısıyla dikkat çeken Bedesten Çarşısı, sabah 10.00 ile akşam 23.00 arasında hizmet veriyor.

Uzungöl

İmages Basliksiz 6 3

Adı herkes tarafından bilinen Uzungöl, Trabzon’un tabiat harikası olarak biliniyor. Yöresel yemeklerinden Trabzon’un misafirperverliğini hissettirecek kadar sıcak insanları ile Uzungöl, Türkiye’nin turizm anlamında da zirve noktalarından biri.

Peristera Manastırı

İmages Basliksiz 7 1

Sümela Manastırı’nın ihtişamının yanında biraz geri planda kalmış olsa da, Peristera Manastırı hem yerli hem de yabancı turistlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir nokta. 8. yüzyılda Maçka’nın Şimşirli Köyü’ne inşa edilen yapı, günümüzde hala aktifliğini koruyor.

Garester Yaylası

İmages Basliksiz 8 2

Konumu ve yapısı itibariyle hem Trabzon’un hem de Doğu Karadeniz bölgesinin en temiz yaylalarından biri olarak gösterilen Garester Yaylası, ziyaretçilerini her zaman için en iyi şekilde ağırlıyor. Trabzon’a gidecek olan misafirlerin, Uzungöl’ü bir de Garester Yaylası’ndan izlemeleri şiddetle tavsiye edilir.

Trabzon Otelleri

Trabzon’a dair seyahat anılarınızı, önerdiğiniz Trabzon seyahat rehberi rotalarınızı BuTatilde.com’a üye olarak profilinizden paylaşabilir, hikaye olarak ekleyebilirsiniz..


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Arda Çağatay Genç
1995 doğumlu, doğma büyüme İstanbullu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra, BuTatilde.com'da Genel Yayın Yönetmenliği yapıyor.

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trabzon Seyahat Rehberi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds