Tekirdağ’da bulunan Ganos Dağı’ndaki “Ganoslar Yolu” parkurunda, sonbaharda sarı ve kahverenginin farklı tonlarıyla “renk cümbüşü” yaşanmaya başladı.

Şehre adını veren “Tekir” dağının en yüksek kesimi olan Ganos Dağı’ndaki “Ganoslar Yolu” parkuru ve Uçmakdere Mahallesi, sonbahardaki renk cümbüşü ile ilgi çekiyor.

Fotosafari tutkunları ve doğaseverlerin özellikle hafta sonu vazgeçilmez rotalarından olan Ganoslar, sonbaharın gelişiyle farklı bir güzelliğe büründü.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tekirdağ’ın deniz turizminin yanı sıra doğa, ekstrem ve spor turizminde de ön plana çıkmaya başladığını söyledi.

Tekirdağ

“Tekirdağ dört mevsim güzel bir bölge”

Tekirdağ’da doğası gereği her mevsimde farklı güzelliklerin yaşandığını ifade eden Hacıoğlu, şöyle konuştu:

“Süleymanpaşa ile Şarköy ilçeleri arasında Ganos silsilesi içerisinde bulunan bölge, tabiat parkı olarak tescil edildi. Bu tabiat parkurları içerisinde çocuk oyun alanları, günübirlik konaklama alanları mevcut. Ziyaretçiler gerek yürüyüş, gerek fotosafari, gerekse piknik yapmak için geldiklerinde bu bölgemizde bu imkanları rahatlıkla bulabilecek. Tekirdağ, sadece denizi ve yeşili ile değil sonbaharın sarısı, kırmızısı, kahverengisi ile  dört mevsimin güzelliklerini ortaya koyan bir bölge.” dedi.

Tekirdağ’ın her mevsim tatil ve günübirlik geziler için cazip bir bölge olduğunu dile getiren Hacıoğlu, sonbaharın sunduğu bu renk şöleninin tadını çıkarmak için herkesi Tekirdağ’a beklediklerini ifade etti.

Uçmakdere Mahallesi’ne gezmeye gelen Kazım Cingü de Tekirdağ’da sonbaharda ayrı bir güzelliğin yaşandığını belirterek, tabiatın eşsiz güzelliklerinin tadını çıkardığını söyledi.

Kaynak: AA

#BuTatilde Haber Önerisi: Dışişleri Bakanlığı’ndan Irak’a Seyahat Uyarısı!

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekirdağ'da Sonbahar Güzelliği

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds