17 Ocak Cuma günü başlayacak olan ve 3 Şubat’a kadar devam edecek 16 günlük sömestr tatili, ailelerin çocukları ile birlikte program yapabilmesi adına büyük bir önem taşıyor. Milyonlarca veli ve öğrenci, gidilebilecek tatil rotaları arasında uygun fiyat kriterlerine bağlı olarak araştırmalar yapıyor.

Yarı yıl tatilini iple çeken öğrenciler, yılın ilk karnesini almalarının ardından aileleri ile birlikte tatil için planlar yapmaya başlayacak. Uçak ve otobüs biletlerine karşı olan yoğun ilgi, otel rezervasyonlarına da yavaş yavaş yansımaya başladı.

Sömestr Tatili Önerileri

sömestr tatili

Antalya

Yaz turizminin en değerli bölgelerinden biri olan Antalya, yarıyıl tatili bağlamında da son derece zengin bir aktivite listesi sunuyor. Antalya’da Akvaryum, The Land of Legends, Macera Parkı, Dinozor Parkı ve Ters Ev Müzesi gibi alternatifler, bu lokasyonu fazlasıyla değerli kılıyor.

Antalya Otelleri

Kayseri

Kayak merkezlerinde kışın tadını doyasıya çıkarmak isteyen aileler, Erciyes’in muhteşem manzarasını tercih edebilirler. Erciyes’i tercih eden aileler, fırsat buldukları taktirde programlarını Kapadokya ile de birleştirebilir. Böylece hem eğlence hem de kültür dolu bir tatil süreci sizleri bekliyor olacaktır.

Kayseri Otelleri

Kartalkaya

Özellikle İstanbul’a çok yakın olmasından dolayı yoğun bir şekilde tercih edilen Kartalkaya, tatil programını uzun tutup yolu kısaltmak isteyen aileler için oldukça cazip durumda.

Kartalkaya’nın Ankara ve İstanbul’a yakın olması, bu bölgeyi son derece tercih edilebilir kılıyor. Aileler, Kartalkaya tercihi yaptıkları taktirde Abant ve çevresini gezerek birçok farklı aktiviteyi bir arada yapabiliyor.

Kartalkaya Otelleri

İzmir

İzmir, özellikle sömestr tatili döneminde bilim öğretilerine meraklı çocuklar için çok önemli bir kampta eğitim veriyor. 7-18 yaş arası çocuklar için uygun olan İzmir Uzay Kampı, çocuklar ve gençler için meraklı oldukları uzay bilimlerine ve teknolojiye dair eğitimler verecek. Öğreti dolu bir sömestr tatili planı yaparken, İzmir tercihini yapan aileler aynı zamanda Efes, Selçuk, Şirince ve Meryem Ana gibi tarihi yerleri de gezme fırsatına sahip olacak.

İzmir Otelleri

Eskişehir

Şehir içi ulaşımın oldukça kolay olduğu Eskişehir, gerek tarihi yerleri gerekse de müzeleri ile misafirlerinin beğenisini topluyor. Sazova Parkı şato ve masal evi gibi yapılar, çocukların ara tatilde stres atmalarına büyük katkı sağlayacak. Hayal dünyasına sürüklenen çocuklar, aynı zamanda Balmumu Müzesi gezisi yaparak da eğlenceyi had safhaya çıkartabilir. Odunpazarı ve Porsuk gibi iki değerli rota da, Eskişehir planını alternatifli kılan diğer bölgeler.

Eskişehir Otelleri

İstanbul

Miniatürk gezisi, İstanbul’da ikamet eden ve şehirden dışarı çıkmak istemeyen aileler için fazlasıyla eğlenceli olacaktır. İçinde dünyanın en meşhur ve sevilen bölgelerini barındıran Miniatürk, çocukların keyifli vakit geçirmesini sağlayacak.

İstanbul Otelleri

Saraybosna

Vizesiz gidilebilen ülkeler arasında yer alan Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna, yurt dışı planı yapan aileler için son derece mantıklı bir tercih olacaktır. Bosna’nın tarihi yerlerine doğru gezintiye çıkmak, meşhur börek ve köftesini tatmak, unutulmaz bir tatil fırsatı için aileleri cezbediyor.

Bosna Hersek Otelleri

Almanya

Lego tutkunu çocukların ebeveynleri, bir diğer tercih olarak Almanya’yı tercih edebilir. Günzburg’da yer alan Legoland’da birçok farklı aktivite çocukları beklerken, konaklama yapılabilen uygun bir otelin bulunması da yurt dışı programı bağlamında Almanya’yı mantıklı kılıyor.

Almanya Otelleri

ÖNERİ: Sömestr Tatili İçin 10 Rota


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sömestr Tatili için tercih edilebilecek 8 rota

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds